Thursday, 24 May 2018

Lajme

A ka nevojë Kosova për zgjedhje të parakohshme, tregon Hoxhaj

Zavendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përjashtue mundësinë që në tryezat që po mbahen me u marrë edhe vendimi për zgjedhjet e parakohshme. “Opozita mund...

Serbia kërkoi nga EULEX arrestimin e gjyqtarit të sapoemnuem në Kushtetuese

Misioni i EULEX'it ka thanë se kishte pranue nji kërkesë nga autoritetet serbe në Nandor të vitit të kaluem për arrestimin e Radomir Laban,...

Ministri i Arsimit n’RROKUM: Po ‘bahet’ luftë për cilësi (video)

Ministri i Arsimit Shyqeri Bytyqi, ishte i ftuem në emisionin 'Ditë Mbas Dite' në Televizionin Rrokum. Ai ka folë për temën: Çka po ndodhë me...

Kqyreni qysh u rrit Qeveria 200 përqind për 10 vjet! (foto)

Që nga viti 2007 e deri në vitin 2017, numri i ministrave, zavendësministrave asht rritë 200 përqind. Kjo shihet në nji infografikë që e ka...

Haradinaj e jep lajmin, takim në katër sy me Papen në Vatikan (foto)

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj asht takue me Atin e Shejtë, Papa Françesku në Vatikan. Haradinaj lajmin e ka dhanë në rrjetin social në Facebook....

Kush po e heton kompaninë turke ‘që rrejti’ rreth deportimit?

Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnji veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila, simbas raportimeve zyrtare, kishte rrejtë...

Qe çka ka me ndodh me EULEX’in prej 14 Qershorit

Nga data 14 Qrrshor, Misioni i Bashkimit Europian për Sundim të Ligjit – EULEX, pritet të ndryshojë mandatin. Mandati aktual, me përgjegjësi egzekutive, monitoruese dhe...

Presidenti Thaçi: Ballkanasit nuk janë të përkryem, por janë europianë të mirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thanë se Bashkimi Europian duhet të jetë i hapun për anëtarësimin e shteteve të Ballkanit Perendimor. Ai ka thanë...
Qeveria e Kosovës

Ministri i Haradinajt dorëhiqet nga pozita e asamblistit

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka ba të ditun dorëheqjen e tij nga Kuvendi Komunal në Prizren, në pozitën e...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (23. 05. 2018)