Thursday, 24 May 2018

Shneta

Studimi britanik: Mbas orës 22:00 fikni telefonin, qe çka rrezikoni

Mbas orës 10:00 të darkës telefoni duhet fik. Asht nji urdhën që prindët jua thonë fëmive adoleshentë, sidomos nëse kanë provime por në të vërtetë,...

E thotë shkenca: Nji vo në ditë mban larg smundjet e zemrës

Ka qenë nji reklamë e famshme në vitet 1950, edhe pse ma vonë u ndalue mbasi nuk promovonte dietë të balancueme. Por studiuesit thonë se...

Kujdes! E thotë shkenca, kjo shejë tregon se po afron vdekja!

Të moshuemit që humbasin aftësinë për me nuhatë, kanë ma shumë gjasë me vdekë mbrenda 10 vjeteve të ardhshme. Ky asht rezultati që ka dalë nga...

Me këto 4 ushtrime e bani barkun rrafsh (foto)

Me ba barkun rrafsh nuk asht zor nese hani shnetshëm dhe i bani disa ushtrime rregullisht. Bright Side sjell për ju 4 ushtrime të thjeshta...

Pregaditet për 5 minuta, përdoret 5 ditë dhe jua heqë 5 kg!

Depozitat e tepërta të yndyrës munden me damtue seriozisht shneten tuej të përgjithshme. Pesha e tepërt mundet me çue në presionin e naltë të gjakut,...

Receta me hudra, që shnosh nji numër të madh smundjesh!

Ky ilaç asht i aftë me i luftue ma shumë se 100 smundje për shkak të fuqisë anti-inflamatore që ka. Ju mundeni me dyshue në...

Dieta ma e mirë me humbë peshë? Ngjinimi

Idea e ngjinimit nuk asht nji koncept i ri që nxitet nga dietologët, por duket se po fiton mbështetje mes njerëzve të famshëm. Por, a...

Çka thojnë doktorët për ngjinimin?

Ngjinimi gjatë 1 mueji ndikon në tretjen e dhjameve të depozitueme gjatë 11 muejve dhe ndihmon në ranien në peshë. Dr. Alexis Carrel (fitues i...

Këto janë këshillat e mjekëve, ushqimet dhe kujdesi gajtë agjërimit në Ramazan

Rekomandohet me hangër ngadalë dhe në sasi të përshtatshme me nevojat e gjithsecilit. Vaktet e randueme me ushqim të tepërt shkaktojë urth dhe siklet. Gjatë muejit...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (23. 05. 2018)