Thursday, 24 May 2018

Sport

Ky lajm për finalet e Champions League ka me ju befasue

Finalet e ‘Champions League’ munden me u luejt në Amerikë ose në Lindjen e Mesme, mbasi UEFA beson që vetëm shumë pak qytete evropiane...

Zyrtare: Emnohet trajneri i ri i Arsenal’it

Unai Emery asht trajner i ri i Arsenalit. Ekipi londinez ka konfirmue angazhimin e ish trajnerit të Paris Saint-Germain, nëpërmjet nji komunikate të publikueme në...

Kur legjendat e teprojnë me alkoolin! Pirlo, Maldini dhe Gatuzo me spektakël jashtë fushe...

Mbramjen e djeshme yjet e futbollit botnor u banë bashkë në ndeshjen e lamtumirës së maestros Andrea Pirlo. ‘San Siro’ ishte stermbush për me pa...

Sensacionale: Ky asht ekipi i ri i Shaqirit?

Ylli nga Kosova do të largohet nga ekipi i njoftun anglez Stoke City, mbas ranies në Championship. Xherdan Shaqiri, po kërkohet me ngulm të...

Ka me ju befasue ku mundet m’u transferue Immobile

Ciro Immobile kthehet në modë për Milanin. Sulmuesi 28-vjeçar i cili zhvilloi nji sezon të shkëlqyem me Lazion tue realizue 29 golla në Seria A...

Pogba i tutë tifozët e Manchester United me këtë deklaratë

Paul Pogba nuk asht i përkushtuem për nji marrëveshje afatgjate me Manchester United dhe thotë se gjithashtu nuk e ka për detyre që të...

Trajneri i Belgjikës zbulon listën për Botnorin 2018, a asht Januzaj?

Trajneri Roberto Martinez, ka zbulue listën paraprake prej 28 futbollistëve që do të ftohen për Kupën e Botës. Nga kjo listë, 23 futbollistë do të...

Majlinda Kelmendi bahet me pasaportë diplomatike

Për Majlinda Kelmendin ka kohë që themi që asht ambasadorja ma e mirë e Kosovës në botë dhe brendi ma i besueshëm e ma...

Momenti kur ndodhi përleshja e tifozëve të Dritës me ata të Prishtinës (video)

Incidenti ndodhi në dalje të qytetit të Pejës, mbas përfundimit të ndeshjes. Nji grup tifozësh të ekipeve të futbollit Prishtina dhe Drita janë përfshi në...

Drita shpallet kampione e Kosovës

Drita asht shpall kampione e Kosovës në futboll për sezonin 2017/2018. Sfida e xhiros së 33 e Vala Superligës së Kosovës mes Prishtinës dhe Dritës,...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (23. 05. 2018)