Thursday, 24 May 2018

Sene Vene

Shihni Thaçin qysh i kallxon aftësitë e tij në futboll! (video)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka publikue nji video në Facebook, ku shihet tue luejt futboll me kolegë. Videos, Presidenti ja ka bashkangjit nji shkrim,...

Dua Lipa nis pregaditjet, shkon në stadiumin ku luhet finalja e Championsit

Kangëtarja shqiptare me famë botnore, Dua Lipa, tashma asht konfirmue si performuese në finalen e Ligës së Kampionëve. Tue qenë se dita e finales po...

Dikur ishte dashnorja e Bill Clinton, por çka ban sot Monika Lewinsky (video)

Emni i saj lidhet me super skandalin e vitit 1998, kur u zbulue marrëdhania me Presidentin amerikan të asaj kohe Bill Clinton. E tash rikthehet...

Era në Botnor, Dua të Kampionët, Rita në UEFA – Çikat tona, imazhi i...

Krjet janë njoft tashma me suksesin e padiskutueshëm të shqiptarëve në Europë dhe kudo në botë. Rita Ora, Dua Lipa e Majlinda Kelmendi e Era...

Hamburg’u merr këtë vendim për kerret e vjetra me naftë

Hamburgu, një qytet në veri të Gjermanisë, do të vendosë me 31 Maj ndalesën e vozitjes së kerreve të vjetra me naftë në dy...

Shteti që ka ma shumë vende pune sesa punëtorë

Për dallim nga Kosova ku gjetja e nji vendi të punës asht problem i theksuem, asht nji shtet që ka telashe me gjetjen e...

Lepuri fut në ‘sherr’ dhelprën dhe shqiponjën, zbulone kush fiton në fund! (video)

Pamjet e pabesueshme tregojnë nji betejë epike që ndahet mes nji dhelpne të re dhe nji shqiponje, mbasi zogu gjigant grabitqar përpiqet me ju...

Era ‘zbulon’ diçka nga veshja për klipin e kangës së Kampionatit (foto)

Asht konfirmue tashma që Era Istrefi ka me performue në Kampionatin Botnor 'Russia 2018'. Kangëtarja kosovare ka me knue përkrah dy yjeve të mëdhaj botnor Will...

Lonely Planet: Kosova ju thërret, nji dekadë e nji aventurë autentike (foto)

Kosova dhe Shqipnia janë në 10 destinancionet ma të mira për me i vizitue në 2018'tën, simbas Lonely Planet, nji prej agjencive ma të...

Si përkulej Michael Jackson? Shkenca e jep nji përgjigje! (foto)

Neurokirurgët kanë përshkrue në detaje se si Michael Jackson arriti me realizue përkuljen biomekanikisht të pamundun në videon e kangës së tij, “Smooth Criminal”. Në...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (23. 05. 2018)