Thursday, 24 May 2018

Ekonomi

Lonely Planet: Kosova ju thërret, nji dekadë e nji aventurë autentike (foto)

Kosova dhe Shqipnia janë në 10 destinancionet ma të mira për me i vizitue në 2018'tën, simbas Lonely Planet, nji prej agjencive ma të...

ATK vjen me nji njoftim të randësishëm

Administrata Tatimore e Kosovës përmes sistemit elektronik EDI asht tue punue që të nxjerr modulin e ri të rimbursimit. Ky modul ka për qëllim menaxhimin...

Përurohet rruga që lidh Kosovën dhe Shqipninë

Shefja e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Natalia Apostolova së bashku me autoritetet e Kosovës dhe Ambasadorin e Republikës së Shqipnisë në Kosovë,...
Qeveria e Kosovës

Ky shtet e ndihmon Kosovën me 2 milionë euro

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës ka shqyrtue Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes bilaterale ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Duatit të...

BE ofron shumë, por Kosova mundet me marrë pak!

Bashkimi Evropian po ofron mundësi të mëdha për zhvillimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor, në këtë mes edhe për Kosovën, por këto mundësi, sidomos...

“Prej muejit t’ardhshëm, punëtorët e Telekomit kanë me marrë 40% ma pak rrogë”

Nga mueji i ardhshëm, punëtorët e Telekomit të Kosovës do të marrin pagat 40 përqind ma pak, këtë e ka konfirmue Ministri Zhvillimit Ekonomik,...

Haradinaj përfaqëson Kosovën në Forumin Ekonomik të Vjenës

Ka nis sot në Sofje të Bullgarisë, Forumi Ekonomik i Vjenës, në të cilin Kosova po përfaqësohet nga Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush...

Sa orë punojnë shqiptarët? Raporti i KE’s nxjerr të vërtetën e dhimbshme!

Të punësuemit shqiptarë deklarojnë se punojnë 48 orë në javë, simbas nji sondazhi të fundit të Komisionit Europian, që ka matë cilësinë e jetës...

Kjo asht shuma e tubume e milionave për ‘Fondin e veriut’

Fondi i Mirëbesimit i krijuem në vitin 2013 për zhvillimin e komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, ka arritë vlerën e afër...

Thaçi në Sofje nënshkruen deklaratën e cila ul koston e ‘romingut’ në Rajon dhe...

Udhëheqësit e Bashkimit Europian dhe vendet anëtare të BE's, në konsultim me partnerët nga Ballkani Perëndimor, sot miratuen Deklaratën e Sofjes në 17 pika. Aty...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (23. 05. 2018)