Qe çka ndodh nëse pini ujë në 6:00 të mëngjesit

Ky veprim ka me ju ndihmue me qenë ma të shnetshëm dhe me mbajt trupin në formë.

Mjafton thjesht me ba zakon tuej dhe ai ka me mundësue parandalimin e shumë smundjeve.

Ajo që duhet me ba asht me pi nji gotë me ujë çdo mëngjes.

Përfitimet e shumta shëndetësore që vijnë tue ndjek këtë rutinë janë të njoftuna në botën mjekësore.

Simbas studimeve, koha ma e mirë për m’u zgjue asht ora 6:00 e mëngjesit.

Të konsumuemit e nji gote ujë në këtë orë, ka me qenë gjaja ideale që mundeni me ba për trupin dhe njihet si terapia japoneze e ujit.

Asht jashtëzakonisht efektiv në parandalimin e smundjeve dhe kushteve shëndetësore si:

 

Artriti

Koliti

Migrena

Reduktimi i dhimbjeve

Dhimbjeve të gjoksit

Eliminimit të kolesterolit të keq

Presionit të lartë të gjakut

Ju duhet të pini vetëm 350 ml ujë pas zgjimit (rreth 2 gota).

Prisni 45 minuta dhe pastaj mund të konsumoni mëngjesin tuaj.

Shperndaje në: