‘Champions League’: Bayern me Real, Roma me Livepool

Në Nion të Zvicrës asht hedh shorti për gjysëfinalet e Champions League.

Finalja e parakohshme duket se ka me u luejt që tash.

Bayern dhe Real kanë m’u përballë mes tyne si favoritët e turneut.

Ndërkohë ‘hirushet’ Roma dhe Liverpool kanë me nda mes tyne nji vend në finale.

Për shkak të Botnorit, ndeshjet kanë m’u luejt mbas 11 ditësh.

Më 24 dhe 25 Prill janë ndeshjet e para.

Më 1 dhe 2 Maj kanë m’u luejt raundi i fundit i katër ma të mirave.

 

Shperndaje në: