E Hane, 30 Maj 2016

Lajme

Kush thotë se Amerika ka plane për Ballkanin dhe ku ban...

Shtetet e Bashkueme kanë plane të mëdha për Ballkanin, ka vlerësue analisti politik rus dhe anëtari i Akademisë së Shkencave ruse Petr Iskenderov. Në nji...

Ekonomi

Mustafa: Qe sa asht rritë ekonomia e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklarue se, ekonomia e Kosovës gjatë vitit të parë të qeverisë së udhëhequn nga ai, ka shënue rritje...

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (28.05.2016)

Në Fokus

Gjermania në alarm!

Vjen edhe Samsung me ekran rrotullues

Vazhdon punimet Asambleja e NATO’s

video

Turpnohet Gjermania

Gjurmët ft. Andos - "Të du sa Kosovën"

Rrokum.TV
DEKLARATA E VJOSA OSMANIT QË U REFUZUE NGA LDK
01:21
ISA MUSTAFA NUK E DON DONIKA GËRVALLËN NË LDK
03:16
NEW YORK TIMES BOTA PO KORR ATË QË MBJELL ARABIA SAUDITE
02:46
LDK SHKARKON GËRVALLËN ZGJEDHJE TË REJA NË GJERMANI E ZVICËR
02:39
LAJMET QENDRORE (28. 05. 2016)
33:12
GRATË, ENDE PA TË DRETË TË TRASHËGIMISË NË PRONË
01:59
SHPËRTHEN AUTOBUSI NË KRUJË, DIGJET E GJALLË NJI GRUE
01:34
MIRATOHET RREGULLORJA E PËRGJIMEVE TË PROKURORISË
01:05
KOMUNA MIRATON KËRKESËN PËR NDËRTIMIN E SINAGOGËS
02:24
LAJMET QENDRORE (27. 05. 2016)
30:19
MPB 314 KOSOVARË NË SIRI E IRAK, 57 TË VRAMË
02:03
DEMARKACIONI NUK ASHT DËSHIRË, POR KUSHT I KOMISIONIT EUROPIAN
01:47
AKTIVISTJA NGA BEOGRADI: MË VJEN TURP QË SERBIA NUK KËRKON FALJE
02:12
LAJMET QENDRORE (26. 05. 2016)
28:02
KORRUPSIONI E SHPËRLAMJA E PARES KANCERI I KOSOVËSS
02:14
BERISHA: EDI RAMA KA KRYE NJI KRIM TË TMERRSHËM NË SPANJË
02:28
UNDP: BIE DUKSHËM KËNAQSHMËNIA NDAJ QEVERISJES LOKALE
02:19
FEMART, FESTIVALI I ARTISTËVE PËR TË DREJTAT E NJERIUT
02:19
KOSOVARËT, PA VIZA EDHE NË SPANJË
02:18
LAJMET QENDRORE (25. 05. 2016)
24:03
NË MITROVICËN E JUGUT LIROHEN DY PRONA TË UZURPUEME
01:09
PAJAZITI TËRMKOLLI PËRPLASEN PËR LIGJIN E REGJISTRIMIT TË SERBËVE
02:51
FERRONIKELIN DUHET ME E NXJERRË NGA KRIZA PREMTON MUSTAFA
01:50
“EXPOKOS 2016” , OFRON MUNDËSI PËR INVESTIMET E JASHTME
02:10
LAJMET QENDRORE (23. 05. 2016)
29:45
DEMARKACIONI RATIFIKOHET MBRENDA QERSHORIT
01:34
VV IA KTHEN XHAVIT HALITIT: EKSTREMIST ASHT KOALICIONI PDK-LDK
02:22
O’CONNELL: ME SHTET JOLIGJOR E KORRUPSION - S’KA INVESTIME!
02:36
ATK GJOBIT 135 BIZNISE PRIVATE QË LËSHUAN KUPONA JOFISKALË
02:20
“INTEGRIMET” KËRKOJNË RAPORTIMIN E KOMISIONIT TË DEMARKACIONIT
02:11
LAJMET QENDRORE (22. 05. 2016)
26:27
NEW YORK TIMES KOSOVA, TOKË PJELLORE PËR ISIS
06:52
VEÇ EULEX MUNDET ME I KAPË “PESHQIT E MËDHAJ”
01:34
LAJMET QENDRORE (21. 05. 2016)
27:02
AMERIKANËT E “MARY MC BRIDE” PERFORMOJNË NË PRISHTINË
01:26
FAMILJA GËRVALLA: KLANI I ISA MUSTAFËS NËPËRKAMBI DINJITETIN E VAJZËS SONË
03:10
KOSOVA, 15 FUTBOLLISTË NË KOMBËTAREN E SHQIPNISË
01:23
LAJMET QENDRORE (20. 05. 2016)
41:57
NOEL MALCOLM DEKOROHET ME MEDALJEN E ARTË TË LIDHJES SË PRIZRENIT
02:00
KOMISIONI EUROPIAN MBËSHTET HAHN: PA DEMARKACION - S’KA VIZA!
01:14
MARIC: UEFA E FIFA: FJALËT E MIA U KEQKUPTUEN ME QËLLIM
01:29
N'Realitet - Femnat në karierë (19. 05. 2016) (E5)
54:17
TAHIRI: SHQIPTARËT E PRESHEVËS PO TRAJTOHEN SI JETIMA
02:14
ZHARKU: VITIN TJETËR NIS AUTOSTRADA PRISHTINË GJILAN
01:32
SERBIA DUHET ME KËRKUE FALJE PËR GJENOCIDIN E ME I PAGUE PENSIONET
02:33
LAJMET QENDRORE (19. 05. 2016)
33:28
HARADINAJ IRONIZON ME THAÇIN PËR DEKRIMINALIZIMIN
01:41
OPOZITA INJORON ULTIMATUMIN E KOMISIONERIT HAHN
02:20
LAJMET QENDRORE (18. 05. 2016)
30:47
ULTIMATUM 1 JAVË: KOMUNA E PRISHTINËS DUHET ME DHANË 0.5 % TË PAGËS
03:06
OPOZITA MBËSHTETË SHPENDIN NË PROJEKTIN E AUTOBUSËVE
04:52
ZBOGAR: FMITË ME QENË PRIORITET I SHOQNISË DHE INSTITUCIONEVE
02:05
MIRATOHET NË PARIM PROJEKTLIGJI PËR LUFTIMIN E FINANCIMIT TË TERRORIZMIT
03:23
KRYESUESI I AKP MBI 7 MIJË EURO RROGË, SHOFERAT E PASTRUESET 580
03:07
LAJMET QENDRORE (17. 05. 2016)
33:00
RATIFIKIMI I DEMARKACIONIT ME MALIN E ZI ZGJIDHE SHUMË ÇASHTJE
01:41
HAHN: ISHA I PREMË ME OPOZITËN PA DEMARKACION NUK HIQEN VIZAT
03:04
AMBASADORI BRITANIK MARSHI LGBT TRIMNI PËR KOSOVËN
02:19
BAHTIRI DORËHIQEM NËSE RREZIKOHEN KUFIJTË E KOSOVËS
02:32
MSA NUK E ZGJIDH KRIZËN POLITIKE NË KOSOVË
02:47
RROKUM TV NXIT KRASNIQIN, HARADINAJN E VESELIN PËR ME URUE LIMAJN
02:46
SHQIPNIA I PREMTON KOSOVËS PORTIN E DURRËSIT
02:13
LAJMET QENDRORE (16. 05. 2016)
29:34
PICULA DEMARKACIONI ME MALIN E ZI KUSHT PËR VIZAT
02:00
LUNACEK, ME TOP FUTBOLLI PARA MEDIAS PËR KOSOVËN NË FIFA
02:59
DIRIGJENTJA E PARË AFGANE: AXHA DON ME M’VRA VEÇ PSE MERREM ME MUZIKË
04:15
QYTETARËT PO PROTESTOJMË MOS ME U BA SI SHTETI ISLAMIK
02:43
LAJMET QENDRORE (14. 05. 2016)
30:46
LAJMET QENDRORE (13. 05. 2016)
35:39
AAK: BAKI KELANI PO RREN PËR 5 MIJË PROTESTUES
02:02
LAJMET QENDRORE (12. 05. 2016)
24:40
OPOZITA: QEVERIA PO BAN PAZARE ME KOSOVËN
03:04
KRYETARI I KUVENDIT SUNDIMI I LIGJIT PRIORITET PËR INSTITUCIONET
01:13
NJERËZIT ME AKUZA, JASHTË KUVENDIT E QEVERISË
02:14
PAPA EDHE FEMNAT MUNDEN ME U BA PRIFTNESHA
01:27
EDITA TAHIRI THAÇI DUHET ME QENË PJESË E BISEDIMEVE ME SERBINË
03:24
KRASNIQI: VETËVENDOSJA KËRKOI FUTJEN E POLICISË NË KUVEND
02:31
1 MIJË STUDENTË NË PROTESTËN E 14 MAJIT PËRKRAH AAK E NISMËS
01:16
IRONIZON HILMI JASHARI MA RANDËSI ÇMIMI I PATATES SE TË DREJTAT E NJERIUT
01:40
KOSOVA NUK MERR SHEMBUJ NGA RAJONI, POR ASHT SHEMBUL
01:56
LAJMET QENDRORE (10. 05. 2016)
26:55
SHQIPTARËT E VRAMË NË KUMANOVË NUK KANË SHTET
03:38
PRESIDENTI MOS IU LAKMONI RAJONIT, NA KEMI IDENTITETIN TONË
02:45
ISH ANËTARËT E VETËVENDOSJES I BASHKOHEN PDK
02:07
NJAJTË SI DEMAÇIT,VESELI I PREMTON XHUDISTËVE SEANCË SOLEMNE
01:21
LAJMET QENDRORE (09. 05. 2016)
28:33
MONUMENTI SIMBOL I IZOLIMIT DHE PRITJES SË KOSOVËS
02:31
ZBOGAR: TË FESTOJMË SOT, SEPSE NESËR NA PRESIN PUNË TË RANDA
01:25
KALIMI I MËRKURIT MES DIELLIT E TOKËS U PA EDHE NË PRISHTINË
02:06
STAVILECI: KOSOVA KA ME E FITUE GJYQIN ME AXOS CAPITAL
01:35
E DASHTUN NANË SOT ASHT FESTA JOTE, POR BABA TË KA VRA
06:16
LAJMET QENDRORE (08.05.2016)
33:01
KOSOVARËT NUK KANË ME E KEQPËRDORË LËVIZJEN PA VIZA
02:54
EPOSI I KRESHNIKËVE TË KOSOVËS, ÇMIM SPECIAL NË EUROPA NOSTRA
02:57
MBAS HASHIM THAÇIT, KADRI VESELI ZGJEDHET LIDER SUPREM I PDK
05:19
VLLAZNIT E SINKRONIZUEM ME DIELLIN PARALIZOHEN NATËN
01:55
LAJMET QENDRORE (07. 05. 2016)
26:59
JAKUP KRASNIQI SHPËRTHEN NDAJ VETËVENDOSJES DARDAN MOLLIQAJ, BANDIT
03:07
LAJMET QENDRORE (06. 05. 2016)
27:04
LUMEZI SEKUESTRUEM MILIONA EURO PËR NJI DITË
02:37
DEMARKACIONI ME MALIN E ZI, NË KUVEND PARA PUSHIMEVE VERORE
01:57
MBAS 12 JAVËSH KOSOVARËT MUNDEN ME IA MSYE BE
01:30
MOGHERINI EUROPA KA NEVOJË PËR KOSOVËN
03:14
LAJMET QENDRORE (05 .05 2016)
31:54
KOSOVARËT JANË NË ZEMËR TË EUROPËS
02:39
POLICIA PRIN NË BESUESHMËRI DHE BASHKPUNIM
02:09
PRANIMI I KOSOVËS NË FIFA ASHT I PASHMANGSHËM
01:28
PA VIZA DERI 90 DITË NË GATI 40 SHTETE EUROPIANE
02:06
LAJMET QENDRORE (04 .05 2016)
35:34
QEVERIA MERR REKOMANDIMIN POZITIV PËR VIZAT
02:03
PDK MERR MERITAT E HEQJES SË VIZAVE VESELI JEMI LOKOMOTIVË
01:56
KOSOVA NË UEFA KËSHTU SHKRUHET HISTORIA final
03:58
AGIM KASAPOLLI: ZVICRA VOTOI KUNDER KOSOVES NE UEFA NGA FRIKA E LARGIMIT TE LOJTAREVE SHQIPTARE
08:53
LAJMET QENDRORE (03. 05. 2016)
38:46
2 KOSOVARË NË MESIN E 15 MA TË MIRËVE NGA TANË BOTA
01:31
E THONË TË GJITHË KOSOVA NESËR MERR REKOMANDIMIN POZITIV
02:22
LAJMET QENDRORE (02. 05. 2016)
37:30
PROCESI I VIZAVE ASHT ÇASHTJE ORËSH
01:33
S’KA PROTESTË TË FUQISHME ME 14 MAJ
02:42
MENTOR ZHDRELLA FLET PER PRANIMIN E KOSOVES NE UEFA
03:33
3 MAJI, DITË HISTORIKE PËR FUTBOLLIN KOSOVAR
03:02
THAÇI DHE VOKRRI OPTIMISTË PËR ANËTARËSIMIN NË UEFA
01:52
LIRIA E SHTYPIT, FAJI I GAZETARËVE QË U NËNSHTROHEN SHKELJEVE
03:14
KANGËTARËT DHE SALLONET E ONDULIMIT I SHMANGEN TATIMIT
03:29
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - ARTAN BAKIJA & DJEMTE E VJOSES
01:12:20
RAMIZ KELMENDI NUK E PËRJASHTON ANËTARËSIMIN NË LDK
01:12
PIANISTJA E PARË SHQIPTARE LOLA GJOKA
04:35
NË VITIN 2026, 7 NJERËZ KANË ME JETUE NË MARS
01:38
LAJMET QENDRORE (30. 04. 2016)
33:28
1 MAJI SINDIKATAT PUSHOJNË, NUK PROTESTOJNË
03:03
DITA E FUNDIT E MUEJIT TË AUTIZMIT NË KOSOVË
04:32
Rrokum Night #9 (promo) - Djemte e Vjoses dhe Artan Bakia: Rrnoft Kanga Shqipe!
03:04
AZEM SYLA NË PARABURGIM 48 ORË. NAZIM BLLACA DËSHMITARI KRYESOR
01:28
JAKUP KRASNIQI: LINÇIMI NDAJ AZEM SYLËS I PADREJTË
25:32
EUROVISION KËRKON FALJE PËR FLAMURIN E KOSOVËS
01:58
MUSTAFA “E SHTYN” EDHE DISA JAVË PRITJEN PËR VIZAT
02:20
VESELI: DEPUTETËT E PDK E LDK I JANË BASHKUE OPOZITËS
02:22
ILAZ KODRA, 17 VJET NGA RANIA HEROIKE E DËSHMORIT
02:43
ISA MUSTAFA DHE FATMIR SEJDIU
00:19
LAJMET QENDRORE (28. 04. 2016)
26:42
KOALICIONI ME AKK, PO E DAMTON NISMËN
01:40
AMERIKA NDIHMON QKUK ME 3 MILIONË DOLLARË
01:24
KUVENDI MBYLL DITËN ME 36 DEPUTETË S’PASKA PASË FAJ OPOZITA
03:32
FEMNAT, 20% E TË PUNËSUEMVE NË TIK
01:11
ANTON QUNI XHAVIT HALITIT I DUHET NDIHMË MJEKËSORE
02:26
LAJMET QENDRORE (27. 04. 2016)
38:53
PROKURORIA AZEM SYLA NË KRYE TË GRUPIT KRIMINAL, E KËRKOJMË TASH 10 DITË!
03:14
Arton Demhasaj: Aksioni i sotem, show medial i Prokurorise, jo vullnet politik
08:22
GJETAJ ZBOGAR NUK TË PROVOKOJ KTHENANI TRUPAT E ZHDUKUN!
03:53
KOSOVA ASHT E GATSHME PËR GJYKATËN SPECIALE
01:27
Rrokum Roll: Xhavit Haliti, Anëtar i kryesisë të PDK
55:12
LAJMET QENDRORE (26. 04. 2016)
29:03
PA UJË NUK TË JAPIN NUSE
04:02
BILALL SHERIFI I THOTË VV: NDALNI AKUZAT OSE FLAS EDHE UNE
02:49
KOSOVA NË VENDIN 84 NË INDEKSIN E LIRIVE EKONOMIKE
02:08
ROBERTO SAVIANIO NUK BESOJ MA TE DREJTËSIA
01:03
LAJMET QENDRORE (25. 04. 2016)
32:33
KELMENDI DHE GJAKOVA, NDERI DHE IMAZHI I KOSOVËS
03:08
PRI FEST MËSIM I MIRË PËR REGJISORËT KOSOVARË
01:47
BASHKËPUNIMI KULTUROR KOSOVË SHQIPNI ASHT VEÇ PROPAGANDË
11:59
LUMTURIA NUK ASHT APLIKACION QË SHKARKOHET NË TELEFON
01:39
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - Fatos Berisha & Xuxi & Xhesika Ndoj
01:13:10
LAJMET QENDRORE (24. 04. 2016)
41:19
AMBIENTALISTËT KRITIKOJNË QEVERIA E SHEH MJEDISIN SI LUKS
01:33
ZYRTARËT E NALTË PO E FSHEHIN PASUNINË
02:30
MASAKRA E TIVARIT HISTORIANI HAKIF BAJRAMI KUVENDI E KA LISTËN E VIKTIMAVE
05:02
LAJMET QENDRORE (23. 04. 2016)
23:27
MË PËRKUJTO ME KUJDES
02:14
KOALICIONI NISMA AAK, I HAPUN EDHE PËR SUBJEKTET TJERA POLITIKE
01:09
Fatos Berisha, Xhesika Ndoj dhe Xuxi te ftuemit e Kastro Zizos ne Rrokum Night
04:09
LAJMET QENDRORE (22. 04. 2016)
32:39
E MBIJETUEMJA E HOLOKAUSTIT SHQIPNIA SHPËTOI MORALIN E BOTËS
05:50
VESELI SHPALL KANDIDATURËN PËR POSTIN E TË PARIT TË PDK’s
01:25
KOSOVA E NDOTUN FESTON DITËN BOTNORE TË TOKËS
02:52
DITA BOTNORE E LIBRIT NË KOSOVË INJOROHET NGA INSTITUCIONET
02:02
LAJMET QENDRORE (21. 04. 2016)
43:19
MUSTAFA DITA E TURQVE DITË E TË GJITHË QYTETARËVE TË KOSOVËS
01:46
LAJMET QENDRORE (20. 04. 2016)
34:25
KOSOVA FITON NDAJ SERBISË RECIPROCITET NË DOGANA
02:42
KUVENDI I KOSOVËS REFUZON ME E NJOFTË MASAKRËN E TIVARIT
02:58
REXHEP SELIMI PASUNIA IME MILIONËSHE ASHT SHPIFJE
01:45
RRËFIMI I GRUAS QË DHUNOHET NGA BURRI NUK KAM KU SHKOJ
01:47
LAJMET QENDRORE (19. 04. 2016)
31:48
BOSHTI AAK NISMA, PËR ME SHPËTUE HARADINAJN E LIMAJN NGA FALIMENTIMI POLITIK
02:13
AAK E NISMA NËNSHKRUEJNË PËRJASHTIMIN E VV NGA KOALICIONI
03:11
BAJRUSH MORINA: MARREVESHJA AAK-NISMA, PER ME SHPETUE HARADINAJN E LIMAJN NGA FALIMENTI POLITIK
11:54
NË PROTESTËN KUNDËR QEVERISË, VETERANËT PËRPLASEN MES VETI
03:05
HAMAMI I MADH I PRISHTINËS ME U KTHYE NË ORIGJINË
01:58
LAJMET QENDRORE (18. 04. 2016)
40:23
KOSOVA KONSUMON 400 MILIONË EURO MALLNA SERBE NË VIT
03:02
LAJMET QENDRORE (17. 04. 2016)
32:24
SHPEND AHMETI PRISHTINA NË SHTATOR BOHET ME LIGJ
02:21
KRYEMINISTRI, 4 DITË MONOLOG PARA PASQYRËS
01:39
DONIKA KADAJ BUJUPI VENDOS VETË NË VETËVENDOSJE
02:09
RRUGËTIMI I HYJNESHAVE DREJT KOSOVËS
02:33
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - Arta Selimi & Ilire Vinca & Eda Belortaja
01:29:13
DYSHIMET PËR PASTRIM PARESH, HETOHEN TELEVIZIONET SHQIPTARE
01:26
LAJMET QENDRORE (16. 04. 2016)
28:19
17 VJET MBAS LUFTËS KOSOVARËT KALOJNË NË KAMBË KUFININ ME SHQIPNINË
01:15
SINDIKATAT NË PROTESTË PUNËTORËT JANË BA SKLLEVËN TË QEVERISË
02:38
LAJMET QENDRORE (15. 04. 2016)
32:54