E Premte, 6 Maj 2016

Lajme

azemsyla

Vendimi për Azem Sylen, qe kur merret!

Para pak minutash ka përfundu seanca gjyqësore për ish-deputetin e PDK's Azem Syla, i cili dyshohet për shpëlamje paresg dhe krim të organizuem. Gjykata ka...

Rrokum.TV Live

RROKUM n'DIGITALB

Jetë o Jetë

Ekonomi

turizmiii

Sot nis udhëtimi familjarizues për turizmin

Për herë të parë në Kosovë po organizohet udhëtimi familjarizues për operatorët turistikë nderkombëtarë, si dhe për disa gazetarë me qellim që të stimulohet...

Mos e leni pa e pa

Ky asht qyteti i msheft nën Antarktidë!

Aksident i tmerrshem në SHBA

Nxirret grueja nga rrënojat mbas 6 ditëve

Ky diamant asht sa nji top tenisi

Lajmet Qendrore

mogherini ne kuvendvideo

Lajmet Qendrore (05.05.2016)

Tech & Auto

iphone

iPhone tash e tutje ka me nda ekskluzivitetin!

sheshi 3d

Kqyreni qysh doket Prishtina ne 3D!

Në Fokus

azemsyla

Vendimi për Azem Sylen, qe kur merret!

pasaprtks

Kjo asht kerkesa e Serbisë për BE’n!

sheshi 3d

Kqyreni qysh doket Prishtina ne 3D!

Liverpool-Sevilla, finalja e Europa League

Sëmundjet që i shnosh krypa

shqipnia

Renditja e FIFA’s, qe ku gjendet Shqipnia

Përzgjedhja e Editorit

Gjurmët ft. Andos - "Të du sa Kosovën"

Rrokum.TV
MOGHERINI EUROPA KA NEVOJË PËR KOSOVËN
03:14
LAJMET QENDRORE (05 .05 2016)
31:54
KOSOVARËT JANË NË ZEMËR TË EUROPËS
02:39
POLICIA PRIN NË BESUESHMËRI DHE BASHKPUNIM
02:09
PRANIMI I KOSOVËS NË FIFA ASHT I PASHMANGSHËM
01:28
PA VIZA DERI 90 DITË NË GATI 40 SHTETE EUROPIANE
02:06
LAJMET QENDRORE (04 .05 2016)
35:34
QEVERIA MERR REKOMANDIMIN POZITIV PËR VIZAT
02:03
PDK MERR MERITAT E HEQJES SË VIZAVE VESELI JEMI LOKOMOTIVË
01:56
KOSOVA NË UEFA KËSHTU SHKRUHET HISTORIA final
03:58
AGIM KASAPOLLI: ZVICRA VOTOI KUNDER KOSOVES NE UEFA NGA FRIKA E LARGIMIT TE LOJTAREVE SHQIPTARE
08:53
LAJMET QENDRORE (03. 05. 2016)
38:46
2 KOSOVARË NË MESIN E 15 MA TË MIRËVE NGA TANË BOTA
01:31
E THONË TË GJITHË KOSOVA NESËR MERR REKOMANDIMIN POZITIV
02:22
LAJMET QENDRORE (02. 05. 2016)
37:30
PROCESI I VIZAVE ASHT ÇASHTJE ORËSH
01:33
S’KA PROTESTË TË FUQISHME ME 14 MAJ
02:42
MENTOR ZHDRELLA FLET PER PRANIMIN E KOSOVES NE UEFA
03:33
3 MAJI, DITË HISTORIKE PËR FUTBOLLIN KOSOVAR
03:02
THAÇI DHE VOKRRI OPTIMISTË PËR ANËTARËSIMIN NË UEFA
01:52
LIRIA E SHTYPIT, FAJI I GAZETARËVE QË U NËNSHTROHEN SHKELJEVE
03:14
KANGËTARËT DHE SALLONET E ONDULIMIT I SHMANGEN TATIMIT
03:29
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - ARTAN BAKIJA & DJEMTE E VJOSES
01:12:20
RAMIZ KELMENDI NUK E PËRJASHTON ANËTARËSIMIN NË LDK
01:12
PIANISTJA E PARË SHQIPTARE LOLA GJOKA
04:35
NË VITIN 2026, 7 NJERËZ KANË ME JETUE NË MARS
01:38
LAJMET QENDRORE (30. 04. 2016)
33:28
1 MAJI SINDIKATAT PUSHOJNË, NUK PROTESTOJNË
03:03
DITA E FUNDIT E MUEJIT TË AUTIZMIT NË KOSOVË
04:32
Rrokum Night #9 (promo) - Djemte e Vjoses dhe Artan Bakia: Rrnoft Kanga Shqipe!
03:04
AZEM SYLA NË PARABURGIM 48 ORË. NAZIM BLLACA DËSHMITARI KRYESOR
01:28
JAKUP KRASNIQI: LINÇIMI NDAJ AZEM SYLËS I PADREJTË
25:32
EUROVISION KËRKON FALJE PËR FLAMURIN E KOSOVËS
01:58
MUSTAFA “E SHTYN” EDHE DISA JAVË PRITJEN PËR VIZAT
02:20
VESELI: DEPUTETËT E PDK E LDK I JANË BASHKUE OPOZITËS
02:22
ILAZ KODRA, 17 VJET NGA RANIA HEROIKE E DËSHMORIT
02:43
ISA MUSTAFA DHE FATMIR SEJDIU
00:19
LAJMET QENDRORE (28. 04. 2016)
26:42
KOALICIONI ME AKK, PO E DAMTON NISMËN
01:40
AMERIKA NDIHMON QKUK ME 3 MILIONË DOLLARË
01:24
KUVENDI MBYLL DITËN ME 36 DEPUTETË S’PASKA PASË FAJ OPOZITA
03:32
FEMNAT, 20% E TË PUNËSUEMVE NË TIK
01:11
ANTON QUNI XHAVIT HALITIT I DUHET NDIHMË MJEKËSORE
02:26
LAJMET QENDRORE (27. 04. 2016)
38:53
PROKURORIA AZEM SYLA NË KRYE TË GRUPIT KRIMINAL, E KËRKOJMË TASH 10 DITË!
03:14
Arton Demhasaj: Aksioni i sotem, show medial i Prokurorise, jo vullnet politik
08:22
GJETAJ ZBOGAR NUK TË PROVOKOJ KTHENANI TRUPAT E ZHDUKUN!
03:53
KOSOVA ASHT E GATSHME PËR GJYKATËN SPECIALE
01:27
Rrokum Roll: Xhavit Haliti, Anëtar i kryesisë të PDK
55:12
LAJMET QENDRORE (26. 04. 2016)
29:03
PA UJË NUK TË JAPIN NUSE
04:02
BILALL SHERIFI I THOTË VV: NDALNI AKUZAT OSE FLAS EDHE UNE
02:49
KOSOVA NË VENDIN 84 NË INDEKSIN E LIRIVE EKONOMIKE
02:08
ROBERTO SAVIANIO NUK BESOJ MA TE DREJTËSIA
01:03
LAJMET QENDRORE (25. 04. 2016)
32:33
KELMENDI DHE GJAKOVA, NDERI DHE IMAZHI I KOSOVËS
03:08
PRI FEST MËSIM I MIRË PËR REGJISORËT KOSOVARË
01:47
BASHKËPUNIMI KULTUROR KOSOVË SHQIPNI ASHT VEÇ PROPAGANDË
11:59
LUMTURIA NUK ASHT APLIKACION QË SHKARKOHET NË TELEFON
01:39
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - Fatos Berisha & Xuxi & Xhesika Ndoj
01:13:10
LAJMET QENDRORE (24. 04. 2016)
41:19
AMBIENTALISTËT KRITIKOJNË QEVERIA E SHEH MJEDISIN SI LUKS
01:33
ZYRTARËT E NALTË PO E FSHEHIN PASUNINË
02:30
MASAKRA E TIVARIT HISTORIANI HAKIF BAJRAMI KUVENDI E KA LISTËN E VIKTIMAVE
05:02
LAJMET QENDRORE (23. 04. 2016)
23:27
MË PËRKUJTO ME KUJDES
02:14
KOALICIONI NISMA AAK, I HAPUN EDHE PËR SUBJEKTET TJERA POLITIKE
01:09
Fatos Berisha, Xhesika Ndoj dhe Xuxi te ftuemit e Kastro Zizos ne Rrokum Night
04:09
LAJMET QENDRORE (22. 04. 2016)
32:39
E MBIJETUEMJA E HOLOKAUSTIT SHQIPNIA SHPËTOI MORALIN E BOTËS
05:50
VESELI SHPALL KANDIDATURËN PËR POSTIN E TË PARIT TË PDK’s
01:25
KOSOVA E NDOTUN FESTON DITËN BOTNORE TË TOKËS
02:52
DITA BOTNORE E LIBRIT NË KOSOVË INJOROHET NGA INSTITUCIONET
02:02
LAJMET QENDRORE (21. 04. 2016)
43:19
MUSTAFA DITA E TURQVE DITË E TË GJITHË QYTETARËVE TË KOSOVËS
01:46
LAJMET QENDRORE (20. 04. 2016)
34:25
KOSOVA FITON NDAJ SERBISË RECIPROCITET NË DOGANA
02:42
KUVENDI I KOSOVËS REFUZON ME E NJOFTË MASAKRËN E TIVARIT
02:58
REXHEP SELIMI PASUNIA IME MILIONËSHE ASHT SHPIFJE
01:45
RRËFIMI I GRUAS QË DHUNOHET NGA BURRI NUK KAM KU SHKOJ
01:47
LAJMET QENDRORE (19. 04. 2016)
31:48
BOSHTI AAK NISMA, PËR ME SHPËTUE HARADINAJN E LIMAJN NGA FALIMENTIMI POLITIK
02:13
AAK E NISMA NËNSHKRUEJNË PËRJASHTIMIN E VV NGA KOALICIONI
03:11
BAJRUSH MORINA: MARREVESHJA AAK-NISMA, PER ME SHPETUE HARADINAJN E LIMAJN NGA FALIMENTI POLITIK
11:54
NË PROTESTËN KUNDËR QEVERISË, VETERANËT PËRPLASEN MES VETI
03:05
HAMAMI I MADH I PRISHTINËS ME U KTHYE NË ORIGJINË
01:58
LAJMET QENDRORE (18. 04. 2016)
40:23
KOSOVA KONSUMON 400 MILIONË EURO MALLNA SERBE NË VIT
03:02
LAJMET QENDRORE (17. 04. 2016)
32:24
SHPEND AHMETI PRISHTINA NË SHTATOR BOHET ME LIGJ
02:21
KRYEMINISTRI, 4 DITË MONOLOG PARA PASQYRËS
01:39
DONIKA KADAJ BUJUPI VENDOS VETË NË VETËVENDOSJE
02:09
RRUGËTIMI I HYJNESHAVE DREJT KOSOVËS
02:33
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - Arta Selimi & Ilire Vinca & Eda Belortaja
01:29:13
DYSHIMET PËR PASTRIM PARESH, HETOHEN TELEVIZIONET SHQIPTARE
01:26
LAJMET QENDRORE (16. 04. 2016)
28:19
17 VJET MBAS LUFTËS KOSOVARËT KALOJNË NË KAMBË KUFININ ME SHQIPNINË
01:15
SINDIKATAT NË PROTESTË PUNËTORËT JANË BA SKLLEVËN TË QEVERISË
02:38
LAJMET QENDRORE (15. 04. 2016)
32:54