Rrokum HD

Konfirmohet: Nikolic ja beson mandatin Dacic: “Nuk m’intereson Serbia hyjnore”

28 Qershor 2012 - 14:13
Konfirmohet: Nikolic ja beson mandatin Dacic: “Nuk m’intereson Serbia hyjnore”

Ivica Dacic, mbas takimit që zgjati mbi nji orë me presidentin e Serbisë Tomislav Nikolic, njoftoi mediat se presidenti Nikolic ja ka besue mandatin për me formue qeverinë e re të Serbisë.

Ai ka premtue se qeveria ka me qenë shumë shpejtë gati.

-  E kam pranue këtë përgjegjësi dhe jam vu ne shërbim t’Serbisë, por s’ka kthim në vitet ’90, nuk m’intereson "Serbia hyjnore", po e sotmja dhe e ardhmja e vendit…"- tha mes tjerash Dacic.

Në Rrokum TV
VETËVENDOSJE BAN THIRRJE ME U RRËZUE QEVERIA