E Premte, 6 Maj 2016

Lajme

video

Gashi: Menyra qysh Kadri Veseli prej zyres se PDK’s e emnon...

Nuk i bashkohem Ilir Dedes dhe Mimoza Kusarit. Kam me vazhdue me qendrue ne LDK   "Nuk e di a asht kusht Demarkacioni me Malin e...

Rrokum.TV Live

RROKUM n'DIGITALB

Jetë o Jetë

Ekonomi

vala-kontrata

Telekomi i Kosovës me Sindikatën nenshkruen kontraten kolektive!

Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa dhe Kryetari i Sindikatës së Punojësve të Telekomit të Kosovës, Lamih Balaj sot e nënshkruen kontratën...

Mos e leni pa e pa

Aksident i tmerrshem në SHBA

Nxirret grueja nga rrënojat mbas 6 ditëve

Ky diamant asht sa nji top tenisi

Lajmet Qendrore

mogherini ne kuvendvideo

Lajmet Qendrore (05.05.2016)

Tech & Auto

sheshi 3d

Kqyreni qysh doket Prishtina ne 3D!

bikevideo

Kjo asht bicikleta e ‘mençun’ me 4 giga

Në Fokus

sheshi 3d

Kqyreni qysh doket Prishtina ne 3D!

Liverpool-Sevilla, finalja e Europa League

Sëmundjet që i shnosh krypa

shqipnia

Renditja e FIFA’s, qe ku gjendet Shqipnia

Përzgjedhja e Editorit

Gjurmët ft. Andos - "Të du sa Kosovën"

Rrokum.TV
MOGHERINI EUROPA KA NEVOJË PËR KOSOVËN
03:14
LAJMET QENDRORE (05 .05 2016)
31:54
KOSOVARËT JANË NË ZEMËR TË EUROPËS
02:39
POLICIA PRIN NË BESUESHMËRI DHE BASHKPUNIM
02:09
PRANIMI I KOSOVËS NË FIFA ASHT I PASHMANGSHËM
01:28
PA VIZA DERI 90 DITË NË GATI 40 SHTETE EUROPIANE
02:06
LAJMET QENDRORE (04 .05 2016)
35:34
QEVERIA MERR REKOMANDIMIN POZITIV PËR VIZAT
02:03
PDK MERR MERITAT E HEQJES SË VIZAVE VESELI JEMI LOKOMOTIVË
01:56
KOSOVA NË UEFA KËSHTU SHKRUHET HISTORIA final
03:58
AGIM KASAPOLLI: ZVICRA VOTOI KUNDER KOSOVES NE UEFA NGA FRIKA E LARGIMIT TE LOJTAREVE SHQIPTARE
08:53
LAJMET QENDRORE (03. 05. 2016)
38:46
2 KOSOVARË NË MESIN E 15 MA TË MIRËVE NGA TANË BOTA
01:31
E THONË TË GJITHË KOSOVA NESËR MERR REKOMANDIMIN POZITIV
02:22
LAJMET QENDRORE (02. 05. 2016)
37:30
PROCESI I VIZAVE ASHT ÇASHTJE ORËSH
01:33
S’KA PROTESTË TË FUQISHME ME 14 MAJ
02:42
MENTOR ZHDRELLA FLET PER PRANIMIN E KOSOVES NE UEFA
03:33
3 MAJI, DITË HISTORIKE PËR FUTBOLLIN KOSOVAR
03:02
THAÇI DHE VOKRRI OPTIMISTË PËR ANËTARËSIMIN NË UEFA
01:52
LIRIA E SHTYPIT, FAJI I GAZETARËVE QË U NËNSHTROHEN SHKELJEVE
03:14
KANGËTARËT DHE SALLONET E ONDULIMIT I SHMANGEN TATIMIT
03:29
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - ARTAN BAKIJA & DJEMTE E VJOSES
01:12:20
RAMIZ KELMENDI NUK E PËRJASHTON ANËTARËSIMIN NË LDK
01:12
PIANISTJA E PARË SHQIPTARE LOLA GJOKA
04:35
NË VITIN 2026, 7 NJERËZ KANË ME JETUE NË MARS
01:38
LAJMET QENDRORE (30. 04. 2016)
33:28
1 MAJI SINDIKATAT PUSHOJNË, NUK PROTESTOJNË
03:03
DITA E FUNDIT E MUEJIT TË AUTIZMIT NË KOSOVË
04:32
Rrokum Night #9 (promo) - Djemte e Vjoses dhe Artan Bakia: Rrnoft Kanga Shqipe!
03:04
AZEM SYLA NË PARABURGIM 48 ORË. NAZIM BLLACA DËSHMITARI KRYESOR
01:28
JAKUP KRASNIQI: LINÇIMI NDAJ AZEM SYLËS I PADREJTË
25:32
EUROVISION KËRKON FALJE PËR FLAMURIN E KOSOVËS
01:58
MUSTAFA “E SHTYN” EDHE DISA JAVË PRITJEN PËR VIZAT
02:20
VESELI: DEPUTETËT E PDK E LDK I JANË BASHKUE OPOZITËS
02:22
ILAZ KODRA, 17 VJET NGA RANIA HEROIKE E DËSHMORIT
02:43
ISA MUSTAFA DHE FATMIR SEJDIU
00:19
LAJMET QENDRORE (28. 04. 2016)
26:42
KOALICIONI ME AKK, PO E DAMTON NISMËN
01:40
AMERIKA NDIHMON QKUK ME 3 MILIONË DOLLARË
01:24
KUVENDI MBYLL DITËN ME 36 DEPUTETË S’PASKA PASË FAJ OPOZITA
03:32
FEMNAT, 20% E TË PUNËSUEMVE NË TIK
01:11
ANTON QUNI XHAVIT HALITIT I DUHET NDIHMË MJEKËSORE
02:26
LAJMET QENDRORE (27. 04. 2016)
38:53
PROKURORIA AZEM SYLA NË KRYE TË GRUPIT KRIMINAL, E KËRKOJMË TASH 10 DITË!
03:14
Arton Demhasaj: Aksioni i sotem, show medial i Prokurorise, jo vullnet politik
08:22
GJETAJ ZBOGAR NUK TË PROVOKOJ KTHENANI TRUPAT E ZHDUKUN!
03:53
KOSOVA ASHT E GATSHME PËR GJYKATËN SPECIALE
01:27
Rrokum Roll: Xhavit Haliti, Anëtar i kryesisë të PDK
55:12
LAJMET QENDRORE (26. 04. 2016)
29:03
PA UJË NUK TË JAPIN NUSE
04:02
BILALL SHERIFI I THOTË VV: NDALNI AKUZAT OSE FLAS EDHE UNE
02:49
KOSOVA NË VENDIN 84 NË INDEKSIN E LIRIVE EKONOMIKE
02:08
ROBERTO SAVIANIO NUK BESOJ MA TE DREJTËSIA
01:03
LAJMET QENDRORE (25. 04. 2016)
32:33
KELMENDI DHE GJAKOVA, NDERI DHE IMAZHI I KOSOVËS
03:08
PRI FEST MËSIM I MIRË PËR REGJISORËT KOSOVARË
01:47
BASHKËPUNIMI KULTUROR KOSOVË SHQIPNI ASHT VEÇ PROPAGANDË
11:59
LUMTURIA NUK ASHT APLIKACION QË SHKARKOHET NË TELEFON
01:39
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - Fatos Berisha & Xuxi & Xhesika Ndoj
01:13:10
LAJMET QENDRORE (24. 04. 2016)
41:19
AMBIENTALISTËT KRITIKOJNË QEVERIA E SHEH MJEDISIN SI LUKS
01:33
ZYRTARËT E NALTË PO E FSHEHIN PASUNINË
02:30
MASAKRA E TIVARIT HISTORIANI HAKIF BAJRAMI KUVENDI E KA LISTËN E VIKTIMAVE
05:02
LAJMET QENDRORE (23. 04. 2016)
23:27
MË PËRKUJTO ME KUJDES
02:14
KOALICIONI NISMA AAK, I HAPUN EDHE PËR SUBJEKTET TJERA POLITIKE
01:09
Fatos Berisha, Xhesika Ndoj dhe Xuxi te ftuemit e Kastro Zizos ne Rrokum Night
04:09
LAJMET QENDRORE (22. 04. 2016)
32:39
E MBIJETUEMJA E HOLOKAUSTIT SHQIPNIA SHPËTOI MORALIN E BOTËS
05:50
VESELI SHPALL KANDIDATURËN PËR POSTIN E TË PARIT TË PDK’s
01:25
KOSOVA E NDOTUN FESTON DITËN BOTNORE TË TOKËS
02:52
DITA BOTNORE E LIBRIT NË KOSOVË INJOROHET NGA INSTITUCIONET
02:02
LAJMET QENDRORE (21. 04. 2016)
43:19
MUSTAFA DITA E TURQVE DITË E TË GJITHË QYTETARËVE TË KOSOVËS
01:46
LAJMET QENDRORE (20. 04. 2016)
34:25
KOSOVA FITON NDAJ SERBISË RECIPROCITET NË DOGANA
02:42
KUVENDI I KOSOVËS REFUZON ME E NJOFTË MASAKRËN E TIVARIT
02:58
REXHEP SELIMI PASUNIA IME MILIONËSHE ASHT SHPIFJE
01:45
RRËFIMI I GRUAS QË DHUNOHET NGA BURRI NUK KAM KU SHKOJ
01:47
LAJMET QENDRORE (19. 04. 2016)
31:48
BOSHTI AAK NISMA, PËR ME SHPËTUE HARADINAJN E LIMAJN NGA FALIMENTIMI POLITIK
02:13
AAK E NISMA NËNSHKRUEJNË PËRJASHTIMIN E VV NGA KOALICIONI
03:11
BAJRUSH MORINA: MARREVESHJA AAK-NISMA, PER ME SHPETUE HARADINAJN E LIMAJN NGA FALIMENTI POLITIK
11:54
NË PROTESTËN KUNDËR QEVERISË, VETERANËT PËRPLASEN MES VETI
03:05
HAMAMI I MADH I PRISHTINËS ME U KTHYE NË ORIGJINË
01:58
LAJMET QENDRORE (18. 04. 2016)
40:23
KOSOVA KONSUMON 400 MILIONË EURO MALLNA SERBE NË VIT
03:02
LAJMET QENDRORE (17. 04. 2016)
32:24
SHPEND AHMETI PRISHTINA NË SHTATOR BOHET ME LIGJ
02:21
KRYEMINISTRI, 4 DITË MONOLOG PARA PASQYRËS
01:39
DONIKA KADAJ BUJUPI VENDOS VETË NË VETËVENDOSJE
02:09
RRUGËTIMI I HYJNESHAVE DREJT KOSOVËS
02:33
RROKUM NIGHT ME KASTRO ZIZO - Arta Selimi & Ilire Vinca & Eda Belortaja
01:29:13
DYSHIMET PËR PASTRIM PARESH, HETOHEN TELEVIZIONET SHQIPTARE
01:26
LAJMET QENDRORE (16. 04. 2016)
28:19
17 VJET MBAS LUFTËS KOSOVARËT KALOJNË NË KAMBË KUFININ ME SHQIPNINË
01:15
SINDIKATAT NË PROTESTË PUNËTORËT JANË BA SKLLEVËN TË QEVERISË
02:38
LAJMET QENDRORE (15. 04. 2016)
32:54