Rrokum HD

Gjermania në çerekfinale

14 Qershor 2012 - 08:19
Gjermania në çerekfinale 

Finalja e parakoshme e Europianit, Gjermani-Holandë, përfundoi me fitore të meritueme të Gjermanisë, e cila asht skuadra e
parë që kualifikohet në ç
erekfinale. Shansat e Holandës me kalue grupin janë teorike. Ata arrijnë me u kualifikue në çerekfinale
vetëm nëse e mujn në ndeshjen e
fundit Portugalinë, me kusht që Gjermani e fiton
lojen
me Danimarkën. Holanda në fillim të
kampionatit mendohej si favorit i tij.


Gjermanët me dy shenimet e lojatarit që po bahet krucial për sukseset e ekipit gjerman, Mario Gomez,
në minutat e 24’ dhe 38’, po ec pandalshëm përpara.


 

Në Rrokum TV
*FORT* - RAGMI MUSTAFA: QEVERIA E RE DUHET ME PASE ZYRE PER KOSOVEN LINDORE