E hënë, 25 Shtator 2017

Astrit Veliqi

Astrit Veliqi
14390 Postime 0 Komente

Amerika e ‘provokon’ Korenë edhe në këtë mënyrë

Avionë luftarakë amerikanë kanë fluturue pranë Koresë së Veriut për me tregue se "Presidenti ka shumë opcione ushtarake për me mposht çdo kërcënim". Lajmi bahet i...

Kur pesha s’ka lidhje me dashninë. Këto foto po thejnë kufijtë...

Nji çift të rijshë të cilët kanë preferue me mbetë anonim, kanë realizue nji set fotografik që në vetëm pak orë mbas publikimit online,...

Qysh kanë qenë qendrimet e Merkel dhe Schultz për Kosovën (foto)

Nesër në Gjermani mbahen zgjedhjet parlamentare, ku mbi 61 milionë gjermanë me të drejtë vote kanë më zgjedhë përbamjen e re të Bundestagut. Angela Merkel...

Balotazhet Lokale 2017: Një karamboll për të gjithë

Valon-A.-Syla-original-e1494695916431-800x450
Valon Syla   Ndoshta vetëm 3 komuna në tërë Kosovën do të kryhen pa balotazh. Të tjerat priten të vendosen aty, në një karamboll politik. Partitë tradicionale...

Lajmet Qendrore (23. 09. 2017)

video

Washington Post: Catalonia dhe Kurdistani si Kosova dhe Mali i Zi

Washington Post ka ba nji artikull mbi paralajmërimin e Catalonia dhe Kurdistanit për mbajtje të referendumeve të pamvarësimit. Autoritetet e Kurdistanit kanë njoftue herët në...

Ymeri arsyeton ‘votën kundër Merkelit’, sulmon ashpër Haradinajn

visarymeriii
Visar Ymeri, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thanë se Lëvizja Vetëvendosje e konsideron Gjermaninë si partnere në marrëdhaniet mes dy shteteve. Kështu u sqarue ai...

Pacolli dhe Dacic përplasen në OKB, kjo asht arsyeja!

Ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli duket se ka pas nji debat të ashpër me homologun e tij serb, Ivica Dacic në Asamblenë...