E premte, 24 Nëntor 2017

Astrit Veliqi

Astrit Veliqi
16232 Postime 0 Komente

Thaçi vjen me deklaratë shokuese mbas arrestimit të deputetëve të VV’s...

Menaxheri i institutit ATOMI, Jusuf Thaçi ka reague me anë të nji shkrimi për ngjarjet e fundit që kanë përcjell vendin tue i cilësue...

Lajmet Qendrore (24. 11. 2017)

video

Rugova e ka nji porosi të preme për Dreshajn n’Istog

Haki Rugova Gani Dreshaj
Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Istogut dhe kryetar i deritanishëm i këtij qyteti ka deklarue se nuk e pranon rezultatin...

Bahen bashkë Shpendi me Abrashin, ky asht vendi (foto)

Dy kundërshtarët e shumëpërmendun në garën për Prishtinën, Shpend Ahmeti e Arban Abrashi janë ba bashkë në nji “qëllim”. Dy kandidatët për kryetar të Prishtinës...

Veseli i ka disa fjalë frymëzuese për Amerikën (foto)

Nën patronatin e Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, asht shënue në Prishtinë, dita e falënderimeve për Shtetet e Bashkueme të...

Skandal, zbulone se qysh i referohet Presheva tash Kosovës (foto)

Nji shpallje e vendosun sot në dyer të komunës së Preshevës ka zgjue reagime të shumta. Bahet fjalë për shpalljen lidhun me zgjedhjet e parakohshme...

Merkel e ka edhe nji mundësi, me ba koalicion me Schulz

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe ish-partnerët e saj të koaliconit, Social-Demokratët e qendrës, do të zhvillojnë bisedime në përpjekje për me i dhanë fund...

Kjo hartë asht e pazakontë, zbulone se për çka bahet fjalë...

Kjo nuk asht nji hartë e nivelit të rrugës ku ndodhen prostitutat mbasi do t'ishte e mërzitshme. Puna e seksit ka nji sërë shtetesh ligjore...

LIVE: Sulm terrorist në Londër, evakuohet qendra ‘Oxford Circus’

Qinda persona janë evakuue nga qendra e Oxford Circus në Londër për shkak të raporteve për krisma me armë zjarri. Sulmi ka ndodh mbasi nji...

Zbulohen objektivat berthamore të Kim Jong-un n’Amerikë

Shtëpia e Bardhë, Manhattani dhe Pentagoni janë në mesin e shënjestrave prioritare bërthamore të regjimit koreano-verior. Raketat e Kim Jong-un do të drejtoheshin te 15...