E martë, 21 Nëntor 2017

Rrokum.TV

Rrokum.TV
1344 Postime 0 Komente

Krimi i drogës shqiptare tani është problem europian

edi rama
Edi Rama/Financial Times Unë jam i vetëdijshëm se, nëse përmend Shqipërinë, disa njerëzve u shkon menjëherë mendja te droga dhe krimi. Jam po ashtu i...

Avazet e Opozitës

Shaqir Islami   Kaluan zgjedhjet lokale dhe u shfry atmosfera politike; edhe qytetarët tani janë më të rehatshëm. Politikanët, si zakonisht, pasi kalon dita e zgjedhjeve...

Rreziku i kalimit nga regjimi mediatik te narkoregjimi

rama_lubonja
Fatos Lubonja Gazetat dhe portalet tona ndahen kryesisht në tri  seksione të mëdha lajmesh. Njëri është seksioni i politikës: çfarë bëri Rama, çfarë tha Basha,...

“Le Temps”: Shqipëria e tronditur nga trafikimi i drogës, Rama “i...

edi rama
Prodhimi i kanabisit shpërtheu në Shqipëri, me pjesëmarrjen e dukshme të qeverisë socialiste të Edi Ramës. Shtetet e Bashkuara dhe vendet europiane fillojnë të...

Gabimi fatal i medias dhe fitorja e gabuar e Ramës!

Alfred Peza
Alfred Peza Largimi i Sokol Ballës nga drejtimi i Informacionit në “Top Channel” dhe vijimi po aty i drejtimit të emisioneve më të rëndësishme të...

Pse Luta për Gjilanin e pse Gjilani për Lutën

lutfi haziri
Arbër R. Ismajli   A është LDK ajo që Gjilanit dhe kësaj ane i dha hapësirën e merituar burrave dhe grave të kësaj ane? Unë them...

Kufij brenda kufijve?

reti-duka
Reti Duka /Aktiviste sociale, Graz, Austri     Projekti Europa e Bashkuar, po përjeton ngritjen e kufijve të rinj, për shkak të migracionit që nuk e ka...

Komunikimi është etikë

holta-heba
Holta Heba Liria pa kufi e të folurit në rrethana të ndryshme shoqërore e ka të domosdoshme etikën. Vetë komunikimi nuk mund të konceptohet pa...

Çka asht atdheu?

Krsto Lazarevic
  Krsto Lazarevic   Ku është atdheu? Ndodhet ai majtas apo djathtas? Eshtë ai fqinjësi, pyje, fusha, kombi vetiak, Europa apo e gjithë bota? Eshtë ai një...

Tasi: Qe pse duhet me heq dore nga Standardi i vitit...

enver hoxha 1
  Lekë Tasi Zvarritja e zgjidhjes së problemeve, karakteristike e periudhës postdiktatoriale, i dha dorë Standardit të 1972 të zërë vend më masivisht nga sa i...