E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Sara Kelmendi

Sara Kelmendi
143 Postime 0 Komente

‘Paranteza Kosovare’ prezenton veprat e Simon Shirokës n’Paris

Ekspozita private e familjes së artistit te ndjere Simon Shiroka mbetet e hapun deri 25 Nandor ne Paris Ambasada e Republikës së Kosovës në bashkëpunim...

LIVE: Stuhia Irma mbërrin n’Florida në kategorinë e 4’rt

Syni i stuhise Irma ka godite ishujt jugore te Floridas, njoftojne meteorologet. Irma, e kategorise se katert ka mberri me shpejtesi prej 209 km/h,...

Del Toro fiton ‘Luanin e Arte’ me filmin ‘Shape of Water’...

Filmi ‘The Shape of Water’ i regjisorit Guillermo del Toro fiton Luanin e Arte ne Edicionin e 74’te Festivalit te Filmit te Venedikut. Regjisori meksikan...

PDK kandidon me tre femna per kryetare te komunave te Kosoves

PDK prezanton kandidatet per kryetare te Komunave ne zgjedhjet lokale me 22 Tetor. Mbas mbledhjes disa oreshe te kryesise se Kuvendit te Partise Demokratike te...

Beyonce dhe Jay-Z blejnë shtëpi multimiliondollarëshe (foto)

Cifti me fame botnore Beyonce dhe Jay-Z blejne shtepi superluksoze 90 milione dollareshe ne Bel-Air, Kaliforni. Simbas burimeve te Los AngelesTimes, shtepia ka rreth 3...

Konfirmohet vdekja e sulmuesit të Barcelonës

I dyshuemi kryesor per sulmin e te Ejtes ne Barcelona, Moussa Oukabir asht konfirmue i vdekun. Ai ishte nji nder te pestet e vrame...

‘Kërcenohet’ Shpendi, Albini, Naimi e Hashimi?! (foto)

Ne redaksine e Televizionit Rrokum, nji qytetar i shqetesuem ka dergue foto nga mbishkrimet me porosi kercenuese qe ka pa kalimthi te Universiteti i...

Skotlanda don referendum të dytë

Sturgeon kërkon m’u votue në vjeshtë të vitit 2018 Minsitrja e pare e Skotlandes, Nicola Sturgeon konfirmon se ka me kerkue leje me u mbajte...

Për të tretën herë n’ballinën e ‘Sports Illustrated’

Modelja rikthehet aty ku nisi famen. Pamvarësisht thashethemeve dhe dyshimeve Kate Upton del në ballinën e “Sports Illustrated” Nisi karrierën e saj në 2011 pikërisht...

New York zbulon identitetin e të dyshuemit të sulmit në Chelsea

Zyrtaret e New Yorkut identifikojne te dyshuemin per shperthimin e bombes ne zonen Chelsea te qytetit. Ai quhet Ahmad Khan Rahami, 28 vjecar me nenshtetesi...