E premte, 24 Nëntor 2017

Shkëlqim Ajdini

Shkëlqim Ajdini
22812 Postime 0 Komente

Forca të shtueme të Policisë afër Kuvendit, a kanë m’u arrestue...

Numër ma i madh i policëve asht pa në hymjen kryesore të Kuvendit të Kosovës. Mbas marrjes së urdhënarresit nga gjyqtari, Beqir Kalludra, policia simbas...

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipnisë, Olta Xhaçka, viziton Kosovën

Ministrja e Mbrojtjes së Republikës së Shqipnisë, zoja Olta Xhaçka, viziton sot Ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK). Me këtë rast, Ministri i...

Teoria e re e shkencëtarëve: A nisi kështu jeta në Tokë?!

Shkencëtarët kanë dalë me nji teori të re lidhun për mënyrën sesi ka mujt me ardhë jeta në planetin tonë. Nji studim i udhëhequn nga...

Vrahet nji mashkull dhe plagoset nji femën në Prishtinë, Policia identifikon...

Nji person asht vra në orët e hershme të mëngjesit në Prishtinë. Policia e Kosovës ka konfirmue vrasjen e ndodhun sot në orët e hershme...

S’e dinte që asht live, kqyreni veprimin e gazetares (video)

Nji gazetare asht ba objekt i thashethemeve dhe komenteve në rrjetet sociale, mbas nji gabimi që bani në transmetim live. Mbasi e prezentoi kronikën e...

Likurat e mandarinave: Nji burim i mrekullueshëm fuqie dhe 7 probleme...

Likurat e mandarinave ose dhe fruti i mandarinës asht nji frut i ngjashëm me portokallin. Asht frut i ambël dhe gjithashtu ka disa vlera...

Uouuu! Nuk përmbahet Belen… tregon ‘live’ në TV ‘zogun’ dhe gjoksin...

Belén Rodríguez
María Belén Rodríguez Cozzani, e njoftun thjesht si Belén Rodríguez, asht tregue “e pakujdesshme” gjatë shfaqjes së mbramjes të Maurizio Costanzos. Modelja dhe “showgirl'i” italo-argjentinas,...

U denue me 9 vjet burg për përdhunimin e shqiptares, reagon...

I menjihershëm ka qenë reagimi i Robinho, mbas vendimit të Gjykatës së Milanos që e dënoi me 9 vjet burg brazilianin, ish-futbollist të AC...

Ky asht veprimi që VV ka me ba sot për rinumërimin...

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftue se sot ka me ju drejtue Gjykatës Supreme lidhun me vendimin e PZAP dhe KQZ...

Gjykata jep vendimin ndaj Limajt

Gjykata sot jep aktgjykimin ndaj ish-Ministrit të Transportit, tash zavendëskryeministër, Fatmir Limaj, në rastin gjyqësor të njoftun si MTPT. Krahas Limajt, të akuzuem janë Nexhat...