E hënë, 11 Dhjetor 2017

Ekonomi

Gjermania ia jep Kosovës 12.9 milionë euro

Ministria e Financave ka njoftue se sot ka me u nënshkrue marrëveshja ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës Federale të...
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi miraton buxhetin për vitin 2018 (video)

https://www.youtube.com/watch?v=7ZtCE_RhhlA

Kuvendi voton Buxhetin për vitin 2018 (video)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votue për buxhetin e vitit 2018, me 62 vota pro, dy kundër, asnji abstenim Miratohet në parim projektligji për...

Kuvendi ka me votue sot Projektligjin për Buxhetin e Kosovës për vitin 2018

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka me vazhdue sot seancën plenare, në të cilën pritet votimi i Projektligjit për Buxhetin e Republikës së Kosovës...

Kryeministri: Disa matrapaz po duen me plaçkitë buxhetin e shtetit (foto-video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mbas takimit me menaxhmentin e KEK'ut, banorët e Shipitullës dhe Hadës tha se takimi kishte të bante me zhvendosjen...

Ky asht vendimi i Ministrit të MZH’s për kerret zyrtare (dokument)

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka, sot ka marrë vendim për ndalimin e përdorimit të kerreve zyrtare të MZHE's, mbas orarit të punës. Vendimi i...

Lekaj kallxon pse duhet dhanë edhe 63 milionë euro për autostradën Prishtinë-Shkup

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka sqarue në Kuvend se pse Qeveria e Kosovës i ka nda 63 milionë euro kompanisë “Bechtel Enka”, lidhun...

E pabesueshme: Nji Bitcoin arrin 16 mijë dollarë

Të Mërkurën ishte 12 mijë dollarë, sot 16 mijë dollarë. Në vitin 2011 vlente ma pak se nji dollar. Asht fjala për monedhën virtuale Bitcoin...
Fatura

Avokati i Popullit flet për faturimin e rrymës së veriut

Sot Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetun dhe Peticione ka me diskutue lidhun me Raportin me rekomandime të...

Banka Botnore e gatshme me i financue projektet në Ballkan

Banka Botnore asht e gatshme me i nda deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

Lajmet Qendrore (10.12.2017)