E Marte, 25 Tetor 2016

Ekonomi

Ky asht vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Trepçën

Gjykata Kushtetuese e ka refuzue kërkesën e Listës Serbe për vlerësimin e Kushtetueshmënisë për Ligjin e Trepçës. Indeksonline mëson se Gjykata e ka refuzue ankesën...
ben-blushi-1

Blushi e ‘godet’ Ramen: Shqipnia me pagen minimale ma t’ulët n’Europë

Deputeti Ben Blushi, asht largue zyrtarisht nga Partia Socialiste (PS) ka shpalos sot nji nga pikat themelore të projektit të ri politik. Në nji postim...
video

PTK me ide të reja

New York Times, qe qysh e promovon Kosovën (Foto)

NYT përmes faqes zyrtare në “Instagram” ka promovue Kosovën. "New York Times Travel" ka postue fotografinë e Manastirit në Deçan. Me këtë postim, ata kanë promovue...

Kujna s’po i besojnë qytetarët, a ka rritje të korrupcionit!

Papunësia dhe korrupcioni janë dy problemet ma të madhe në Kosovë. Kështu janë përgjigj qytetarët dhe përfaqësuesit e institucioneve në nji anketë të realizueme nga...

Rama zbulon shifrat: Qe sa kanë me u rritë rrogat n’Universitet!

Kryeministri Edi Rama vlerësoi sistemin arsimor aktual, tue deklarue se ata trashëguen nji sistem arsimor që ishte ndërtue vetëm me nji korsi. Ai i bani...

Shqipnia s’ka të drejtë me nënshkrue marrëveshje që prekin Kosovën!

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku thotë të mos jetë në dijeni për detajet e marrëveshjes në fushën e transportit rrugor e hekurudhor që kanë...
kadriaaa

Çelet Veseli, i kallxon Mustafës se ka deshtue edhe në fushën e ekonomisë!

Kryetari i PDK’s, Kadri Veseli ka vazhdue kritikat në drejtim të Qeverisë së Isa Mustafës. Mbas idesë për zgjedhje të reja, Veseli tash ka tregue...
parettt

Tash diaspora po dergon pare me pak n’vend!

Remitencat e pranueme në Kosovë, simbas të dhanave të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës, të cilat flasin për gjashtë muejt e parë të...

Rrokum Roll n'Facebook

Rrokum.TV Live

RROKUM n'DIGITALB

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (24.10.2016)