Deutsche Bank befason: Me Trump ka me ‘lulëzue’ ekonomia amerikane

Simbas Deutsche Bank, Donald Trump si president i SHBA’ve, mundet me shtye perpara ekonomine amerikane dhe tregun e akcioneve me e çue te rekordet e papame deri sot.

Ekonomia reale dhe tregjet financiare kane me perfitue nga administrata e re, transmeton Rrokum.TV.

Duket se Presidenti i sapozgjedhun, Donald Trump ka me kryesue nji zgjanim te vazhdueshem te SHBA’ve ne aspektin ekonomik.

Simbas eksperteve te ekonomise, Trump mundet me tejkalue rekordin e perhapjes ekonomike qe kishte zgjate 10 vjet n’Amerike ne periudhen kohore 1991-2001./Bloomberg

Shperndaje në: