22 foto të pazakonshme që s’keni me i harrue kurrë

Mbas çdo fotografie të moçme ka nji histori ose në të shfaqet e tanë jeta e dikujt me krejt ndjenjat e pikëllimit dhe lumtunisë.

Nji oficer tue pi cigare me dy kanarina mbi të

483555-45345_original-650-4c861b9aa7-1474531036

Punonjësi i kopshtit zoologjik tue lagë nji pinguin

484055-1543_dfff_960-650-8a89b67222-1474531036

Alfred Hitchcock tue impresionue Ringo Starr, 1964

483855-alfred-hitchcock-beatles--650-8210f6e7f0-1474531036

22 studentë mbrenda nji kabine telefonike në përpjekje për të arritë nji rekord në St. Mary’s College, Moraga, California, 1959.

484005-munroe_joe_1241_2005-650-7590037e2f-1474531036

Leonid Brezhnev viziton nji fabrikë të kompanisë  Pepsi-Cola, 1974.

484305-0_f73f7_8b837208_XL-650-c4a4667fa5-1474531036

Pablo Picasso, i veshun si nji marinar, 1957

484355-Picasso-as-Popeye-650-02ff0d9cac-1474531036

Princesh Anastasia tue tymosë nji cigare nga duert e Carit Nicholas II të Rusisë, 1916.

483505-Anas-650-f19793a5ba-1474531036

Mbretnesha Elizabeth II tue nga kerrin me princ Charles dhe princesh Anne, 1957.

483755-ade17f02-650-1bf7cbdebe-1474531036

Shkrimtarët e ’The Simpsons’ tue punue fort, 1992.

483105-Bv8J-CxCYAAs4JT-650-10bf622e85-1474531036

John Lennon dhe Salvador Dali në Paris, 1969

484155-61032bf6c36ee6722c118c90b8ae2b99-650-de113902b8-1474531036

Marilyn Monroe tue u zbavitë me nji pasqyrë transformuese, 1950.

483905-017-650-32df4b2174-1474531036

Tue shetitë me nji krokodill të vogël

483055-c765f2f8-650-eb52d0ba26-1474531036

Konkursi i premjes së druve në Sydney, 1957.

484105-2504391041_949261906c_o-650-fd9ef22277-1474531036

Nana mace ndalon paksa trafikun , New York, 1925.

483405-e24f412570-650-515328869d-1474531036

Testimi i nji buzëkuqi

483255-d8ecbc12-650-f108cf46b4-1474531036

Paul McCartney, 1968.

483605-4c85a82f-650-515328869d-1474531036

Modelët që u ekspozuen për veprën  “American Gothic” nga Grant Wood, 1930.

483805-American-Gothic-650-3ff9d9d434-1474531036

Ernest Hemingway ndan darkën e tij me nji mace

484255-13061809-650-515328869d-1474531036

Henry Ford, Thomas Edison, presidenti i 29’të i SHBA’ve Warren G. Harding, dhe biznismeni Harvey Firestone, në 1921.

483305-Ford_Edison_Harding_and_Firestone_New_York_Times_1921-650-515328869d-1474531036

Elvis Presley në mbrapaskenë gjatë nji pauze mes performancave, 1956.

483355-Elvis-Backstage-1-650-075708457e-1474531036

Muhammad Ali tue bisedue me nji person që u vetvra nga dritarja.

483455-BfA91prIYAApE8v-650-9a658dc957-1474531036

Nji fermere pikturoi lopën gjatë Luftës së dytë Botnore, 1939483705-76656567-650-44c5290435-1474531036,

Presidenti i 32’të i SHBA’ve Franklin D. Roosevelt, me kusherinën e tij, 1910.

484455-0909-650-f16683a289-1474531036

Princesh Diana shtatzanë me fëmiun e parë, 1982

484205-31103053647840011NQWD9q7Yc-650-515328869d-1474531036

 

Shperndaje në: