Dasma prrallore e nji çifti, nusja e veshun me 200 mijë euro

Nuset zakonisht në dasmë i kqyrim të veshuna me të bardha.

Por, nji vajzë 19-vjeçare nga Sllovakia asht martue me nji 20-vjeçar ku kanë ba nji dasmë tepër ekstravagante e veshun me flori. Nusja me emnin Evka dhe dhandri me emnin Lukas kanë ba nji dasmë, e cila zgjati katër ditë.

Evka kishte veshë nji fustan 175 mijë paund, ndërkohë që kosto e festimeve ishte tepër modeste: 35 mijë Euro. Video e dasmës së tyne asht ba virale në vendet e Europës Lindore dhe Rusi.

Shperndaje në: