Irani kallxon fuqinë dhe lëshon nji mesazh vdekjeprues ndaj Izraelit!

Irani ka krye nji parade ushtarake, ku ka prezentue tane potencialin e vet.

Predha, raketa, avionë, tanke dhe ushtare kaluen neper Teheran.

Ne nji prej transportuesve te raketave shkruhej “Shkterroni Tel Avivin”.

Ky mesazh vjen pak dite mbas marreveshjes mes SHBA dhe Izraelit per armatime ne vlere 38 miliarde dollare.

Shperndaje në: