Kqyreni qysh doket tash villa e Titos në Gorica

Në vend që me qenë nji nder atraksionet turistike, asetet e Josip Broz Titos, në tanë ish Jugosllavinë janë tue u shkatërrue.

Vila e preferueme e ish-kryetarit të federatës Jugosllave Tito, në Gorica sipër Bugojno tash asht kthye në vendgrumbullim plehnash dhe vend qëndrim për qentë endacakë, shkruen “Kurir”.

Shperndaje në: