10 performancat ma t’mira në Bilboard Music Awards

Këtë vit, Billboard Music Awards ishte e mbushun me shfaqje nga të gjitha zhanret.

Performanca të shumta u realizuen në këtë BMA në vitin 2016, dhe këtu janë të rendituna nga performanca e 10’t deri në të parën, si ma t’mirat:

10) DNCE – Cake by the Ocean;
9) Fifth Harmony – Work From Home;
8) Justin Bieber – Company and Sorry;
7) Britney Spears – Medley;
6) Pink – Just Like Fire;
5) Ariana Grande – Dangerous Woman and Into You;
4) Rihanna – Love on the Brain;
3) Kesha – It Ain’t Me Babe;
2) Celine Dion ft Lindsey Stirling – The Show Must Go On;
1) Madona & Stevie Wonder – Nothin Compares 2 U and Purple Rain;

Shperndaje në: