100 njerëzit me ma ndikim në botë nga “Time”

Këta janë njerëzit ma me ndikim të këtij viti, të zgjedhun nga prestigjiozja ‘Time’.
Si çdo vit, edhe këtë vit gazeta ‘Time’ i ka zgjedh 100 njerëzit që kanë ma së shumti ndikim në botë këtë vit.

Në listën e hymjeve të reja, këtë vit janë aktorët Aziz Ansari dhe Gina Rodriguez, Caitlyn Jenner.
Tim Cook, Priscilla, Mark Zuckerberg e Papa Françesku janë në kategorinë e titanëve ndërsa Adele, Leonardo DiCaprio, Lewis Hamilton e Alejandro Gonzalez Insarritu janë tek‘ikonat’.

‘Time’ ka vendos këtë vit te liderët ma me ndikim Kim Yong Un, Vladimir Putin dhe Recep Tayyip Erdogan ndër të tjerët, por ajo që po komentohet shumë asht përfshimja e Donald Trump, për të cilin lexuesit nuk po pajtohen fare.

 

Listën e plotë e gjeni KETU

Shperndaje në: