Beyonce me letër të hapun për vrasjet e zezakëve

Mbas dy vrasjeve të personave zezakë në SHBA, qindra yje botnorë dhe politikanë i janë bashkue thirrjes për me i ndalue këto.

Të njajtën ka ba edhe ylli i muzikës pop, Beyonce.

Ajo ka shkrue nji letër të hapun dhe e ka postue në web’in e saj.

“Na jemi të lodhë tue i pa të vdesin djemtë e rij dhe gratë e komunitetit tonë”.

“Neve nuk na duhet simpatia, por na duhet që krejt me respektue jetën tonë”, ka shkrue mes të tjerash Beyonce.

Shperndaje në: