Ashley sfidon industrine e modes. TV n’Amerike e ndalojne reklamen e saj

Ashley Graham, manekenja qe po i then standardet e caktueme nga moda e nalte, e cila femnen e sheh vetem ne numra te vocerr, asht deshmia ma e mire se bukuria nuk perfundon me numra e me kilogram.

Para do kohe Ashley ishte në ballinën e revistës së njoftun ‘Sports Illustrated’ dhe vazhdon me u angazhue ne perpjekjet me thye taboo’n se pesha dhe numrat e vocerr e caktojne bukurine e femnes.

Ajo pozoi për ‘Addition Elle’ dhe ekspozoi bukurine e femnes ashtu si industria e modes nuk e kupton.

Mirepo, nji TV reklame e saj, ku ajo celebron dhe ekspozon bukurine e femnave me peshe, asht ndalue nga gati tana televizionet e medha ne Amerike.

Ky asht video-clip’i i saj: