Bukuroshja shqiptare që po ban bujë në kinemanë dhe modën franceze (Foto)

Asht 22 vjeç, e lindun në Gjakovë, por që nga fminia jeton në Marseille të Francës.

Bahet fjalë për aktoren dhe modelen e njohun në Francë, Kleofina Pnishi.

Që në moshë të vogël, ajo ka imitue personazhe të filmave dhe njerëz që e rrethonin.

Ajo kallxon se ka luejt në serialin “Plus belle la vie” dhe “Petits secrets entre voisins”. Po ashtu, ka qenë pjesë e filmave “Les meurtres du Mont Ventou” dhe “Le mystere du lac”.

bukur-1 bukur-3 bukur-4

Shperndaje në: