Çka po ndodh mbrenda tempullit të mistershëm të Iluminatit (Video)

Nji djalë i ri ka vendosë me realizue nji dokumentar të shkurtë disa minutash, të cilin më pas e ka hedh në Youtube disa ditë ma parë dhe ka marrë mija klikime deri më sot.

Ka zgjedh me trajtue nji temë sa të veçantë, aq edhe mistike apo të ndalueme.

Bahet fjalë për vrojtimin e filmimin mbrenda tempullit të Iluminatit.

Ai ka dalë në nji prej rrugëve të Amerikës, në Washington District of California dhe ka filmue në të disa prej ndërtesave mistike, të cilat janë tempuj për shoqninë sekrete.

Udhëtimi i djalit asht tepër interesant në këto rrugë të mbushuna me statuja dhe simbole.

Pamjet janë tejet mbresëlanëse.

Nëse jeni kureshtarë dhe doni të dini diçka më shumë mbi këtë shoqëri dhe tempujt e saj, ju ftojmë të shikoni dokumentarin e mëposhtëm.

 

Shperndaje në: