Clinton merr mini-fitoren e parë, qe si e tallin Trumpin! (foto)

Ndërkohë që vazhdon votimi në SHBA, këto mund të jenë ndoshta zgjedhjet ma interesante në historinë e tyne të re.

Të Martën votohet për me zgjedh presidentin e 45’t të SHBA’ve

Direkt mbas mesnatës u hapën qendrat e para të votimit.

E para qendër votimi u hap në fshatin Dixville Notch në New Hampshire.

Tetë persona ishin regjistrue për me votue.

Ky asht nji fshat tradicionalisht republikan, por kandidatja demokrate Hillary Clinton mori aty fitoren e parë.

Ajo mori katër vota, për republikanin Donald Trump votuen vetëm dy vetë.

Ndërkohë, Donald Trump ka ba thirrje që votuesit me ba atë që ndodhi në Angli, kur u votue për largimin e Britanisë nga Bashkimi Europian.

Megjithatë, nji artiste britanike, Alison Jackson, i asht përgjigj tue e tallë me anë të nji sozie.

“Presidenti Trump” asht zgjedh dhe ban festa me mbretneshat e bukurisë në Zyrën Ovale.

 

2-trump

 

 

3-trump

 

5-trump

 

6-trump

 

7-trump

 

8-trump

Shperndaje në: