Disney publikon trailer’in zyrtar të ‘Beauty and the Beast’

“Beauty and the Beast” (E Bukra dhe Bisha) vjen si ritregim i nji nder perrallave ma te njoftuna klasike, qe riformon karakteret klasike per audience kontemporane dhe me shtim te disa kangeve te reja. “Beauty and the Beast” tregon udhetimin fantastik te Belle, nji femne te zgjueme, te bukur dhe te pamvarun, e cila mbahet e mbyllun nga bisha e keshtjelles. Perkunder frikes se saj, ajo miqesohet me pjesetaret e keshtjelles dhe meson me pa pertej pamjes se mshefun te bishes dhe kupton zemren dhe shpirtin e princit te vertete qe ka mbrenda.

Ne regji te Bill Condon, fitues i Oscar, ky verzion i filmin bazohet ne filmin e animuem pot e njajtes shtepi ‘Disney’.

Ne rolin e Belle asht aktorja Emma Watson, Dan Stevens si Beast, Luke Evans si Gaston, dhe Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Gugu Mbatha-Raw, Auda McDondald, Ian McKellen,dhe Emma Thomson ne personazhet tjera.

“Beauty and the Beast” del ne kinema me 17 Mars te vitit 2017.