Diva e Hollywood mbush 50 vjeç, por nuk i mungon sharmi

Aktorja Salma Hayek sot mbush 50 vjeç, por ende ka të njajtin sharm dhe finesë.

Diva, e cila asht me origjinë libaneze, ka debutue në Meksikë si aktore filmash dhe telenovelash.

Ndërsa, në Holliwood Hayek u prezentue me filma si “Desperado”, “Dogma” dhe “Wild Wild West”. Por, roli i saj ma i njohun asht ai ku interpretonte piktoren meksikane Frida Khalo.

 

Shperndaje në: