Dua Lipa n’mesin e të famshmëve ‘Lollapalooza’

dualipaa

Dua Lipa vazhdon të ngjitet në podiumin e të famshmëve në muzikë.

Kangëtarja kosovare së fundi ka njoftu se do të jetë pjesëmarrëse në nji prej festivaleve ma të mëdha të muzikës në ShBA, “Lollapalooza”.

Dua do të ngjitet në të njajtën skenë me bendet e njohuna si “Radiohead” e “Red Hot Chili Peppers” dhe kangëtaret Lana Del Rey e Ellie Gulding.

Festivali fillon nga 28 deri me 31 Korrik ndërsa pjesëmarrës pritet të jenë rreth 170 kangëtarë të zhanreve të ndryshme.

 

dueee

Shperndaje në: