Eurovision, lajm i keq për Kosovën (video)

Festivali europian i muzikës, i njohun si Eurovision, ka me u mbajt vitin tjetër në Ukrainë mbas fitores së Jamalas me kangën “1944”.

Vitin e kaluem disa shtete nuk morën pjesë, për shkak të problemeve financiare dhe votimit të kangës ma të mirë.

Edicioni i ri mbahet më datat 9, 11 dhe 13 Maj në kryeqytetin ukrainas të Kievit.

Kosova sërish ka me mbetë jashtë këtij festivali, mbasi RTK’ja nuk asht pjesë e Unionit Transmetues Europian.

Shperndaje në: