Foto: Modelet e Playboy, qysh ishin 60 vite ma parë dhe qysh janë sot

Revista erotike amerikane, Playboy, u themelue nga Hugh Hefner me bashkëpunëtorët e tij në vitin 1953 në Chicago, Illinois.

Mandej u shendrrue në nji korporatë, Playboy Enterprises.

Bukuroshet anekend botës kanë zbukurue ballinat e kësaj reviste, ndërsa disa prej tyne, kanë vendosë të dalin para objektivit edhe mbas 60 vjetve.

play2 play4 play5

play1

 

 

 

Shperndaje në: