Foto: Shqipni, dasma përrallore, ku dasmorët shkelin mbi 100 mijë $!

Ylli Ndroqi dy ditë ma parë martoi djalin e tij, Redonin me Marjanën aty ku asnji dasmë nuk asht ba ndonjiherë, në Pallatin e Kongreseve.

Të ftuem ishin figurat ma të njohuna shqiptare si nga politika, gazetaria, arti apo biznisi, në dasmën me 530 të pranishëm.

Redon Ndroqi lidhi kunorë me partneren e tij armene, Mariam Akpyan mbas përgaditjeve gjatë verës.

Në fotot e reja të dasmës shihet momenti kur nji person i cili mendohet se asht nji biznismen kosovar që ka hedh deri 100 mijë USD për çiftin, asht me nji tufë të madhe dollaërsh në dorë tue i hedh ato së bashku me nji grue.

Gjithashtu bje në sy që kryetari i Kuvendit Ilir Meta ia ka marrë valles në nder të çifit teksa knonin Sinan Hoxha dhe Artjola Toska.

 

2-dollaret

 

1-prate

 

5-dollaret

 

6-dollaret

 

7-meta