Fotot brilante: Dasma mbretnore pushton mediat e hueja!

Kjo asht dasma e dytë mbretnore në Shqipni dhe e para nga rania e komunizmit.

Kështu shkruen gazeta ma e madhe online në botë, britanikja Daily Mail, tue ju referue dasmës së Princit Leka II me Elia Zaharian.

Gazeta shkruen se ishte nji ceremoni pompoze, me mbi 20 familje mbretnore të ftueme dhe 100 aristokratë.

“Familja Mbretnore nuk ka status special, por anëtarët e saj ftohen nëpër ceremonitë shtetnore,”shkruen gazeta.

Në ceremoni ishte edhe Princi Michael i Kent’it nga Anglia, kushërini i parë i Mbretneshës Elizabeth II.

Në ceremoni ishte edhe Princesha Lea e Belgjikës dhe Mbretnesha Sofia e Spanjës.

 

2-foto

 

3-foto

 

4-foto

 

5-foto

 

6-foto

 

8-foto

 

9-foto

 

10-foto

 

11-foto

 

12-foto

 

13-foto

 

14-foto

Shperndaje në: