Fundi i seksit, robotat i zavendësojnë njerëzit? Në Britani vjen festivali i çuditshëm (video +18)

Nji festival ‘Sex Robot’ po promovohet nga nji universitet i repsketuem ne Britani, ku nji bilete ka me kushtue 200 funta, shkruen mediumi britanik Express.

Konferenca mbi ate se qysh duhet me pase marrëdhanie seksuale me robota asht pa si nji mënyrë e gerditshme seksuale dhe si e tille asht ndalue n’Malajzi.

Por, tash asht tue mbajtë në Universitetin Goldsmith në Londër.

177220 177223

Shume njerez sugjerojne se robotat munden me i zavendesue ne nji te ardhme, grate per seks.

Akademikët e robotikës dhe ndërveprimit njerëzor kane me diskutue ne kete Universitet per te ardhmen e seksit artificial, transmeton Rrokum.TV.

Ligjeruesi Dr Kate Devlin thote: “Unë mendoj se, robotet munden me u ba te dashunat tona në t’ardhmen”. /Rrokum.TV

sex-robot-festival-goldsmith-university-693720 sex-robot-festival-goldsmith-university-693725