Kështu doket vendi ku miliarderët po presin fundin e botës! (foto)

Miliarderët kanë nis me blejnë disa prej strehave që janë përgaditë në rast se bota ka me u sulmue nga alienët ose nëse ndodh ndonji katastrofë ose luftë bërthamore.

Nji kompani amerikane po krijon disa eko-struktura, të quejtuna ‘Earthship’.

Ato shiten për 1.5 milionë dollarë dhe thuhet se janë nji domosdoshmëni për me mbijetue në planet.

Pasanikët që i kanë ble kanë garanci për me mbijetue n’izolim ndaj rasteve të tilla si nji virus vrasës apo katastrofë bërthamore.

Secila prej këtyne strehave ka nga dy dhoma gjumi dhe dy banjo.

 

2-funi

 

3

 

4

Shperndaje në: