10 statujat ma të çuditshme në botë (foto)

Arti asht subjektiv, por kush e di se çfarë kanë me mendue mbas njimijë vjetësh arkeologët kur të përballen me disa nga këto skulptura!

Po ju prezentojmë me 10 skulptura ma të çuditshme që janë realizue nga artistë të vendeve të ndryshëm.

Disa prej tyne duken komike, disa pa kuptim dhe disa të tjera janë pjesë e të përditshmes sonë.

10-Njeriu gaforre në Singapor

gaforrjaa

 

9-Fëmija kurioz nga Koreja e Jugut

femijaaaa

 

8-Kate Moss tue ba joga

katemos

 

7-Nji burrë i sulmuem nga fëmijët në Norvegji

burri

 

6. Hangover në stilin Mbretnia e Bashkueme

hangover

 

5-Dhurata e paqartë Santa Clausit holandez

santa

 

4-Rosat në Belgjikë në nji pozicion qesharak

rosatt

 

3-Pjesa tepër kureshtare e nji fëmije, këtë herë nga Praga

praga

 

2-Pa kuptim dhe komike

komike

 

1-Pragë

pragaaa

Shperndaje në: