Kqyrni mjekrat pjesmarrëse në Kampionatin Botnor të Mustaqeve

Burra me “super mjekra” nga e gjithë bota u bashkuen dje në Gjermani, për me i kallxue modelet e tyne ekstravagante në Kampionatin Botnor të Mjekrës dhe Mustaqeve.

 

Kompeticioni që u zhvillue në Shoemberg, tërhoqi ma shumë se 300 pjesëmarrës.

 

Ky kampionat, që për herë të parë asht zhvillue në vitin 1990, ndërron vendin mikpritës çdo vit.

 

mjekra mjekra1 mjekra3 mjekra4

Shperndaje në: