Kujdes pamjet: Armikja nr.1 e ISIS: ” Ju prej krenat dhe i gatuej” (+16)

Teksa mban në duer krenat e militantëve të Shtetit Islamik, njuhuni me armiken numër nji të ISIS në Irak.

Wahida Mohamed Al-Jumaily, nji gjyshe 39-vjeçare, që ka humb të afërmit e dashtun në betejë me grupin terrorist, thotë se në fillim të këtij viti i vranë burrin e dytë.

Xhihadistët i kanë vra edhe baben dhe tre vllaznit.

Në përgjigje, kjo udhëheqëse e nji grupi të armatosun, thotë se ka vendos me pre kokat e militantëve të ISIS.

Madje Wahida, që e përshkruen veten si nji shtëpiake, thotë se u gatuen kokat dhe ju djeg trupat.

Ajo komandon nji grup prej 70 luftarësh, të cilët ja kanë dalë me largue ISIS’in nga Shirqati.

Në faqen e saj në FB ajo poston vazhdimisht imazhe horror të armiqve të vdekun.

 

2-armikja

 

3-armikja

 

4-armikja

 

5-armikja

Shperndaje në: