Kush jane 30 njerezit me influencen ma te madhe n’Internet?

time

Revista TIME e ka perpilue nji liste me 30 emnat e personave qe sot per sot kane impakt te madh globalisht dhe prodhojne lajm.

Qe kush jane:

kanye westKanye West
Me aftesine e tij qe permes Twitter me shkep mendime e komente provokative, ka mberri me qene 1 prej 30’ve.

joy cho

Joy Cho
Dizajneria grafike asht nji nga ma te ndjekunat ne platforma. I ka  12.8 milion ndjekes ne Pinterest.

james cordenJames Corden
Edhe nese kurre se keni pa Late Late Show te kanalit amerikan CBS, me siguri e keni pa ne kerr me Adele tuj knue, ose tue lue me One Direction. Komediani britanik, 30-vjeçar, asht nga ma te popullarizuemit dhe te ndjekunit ne Internet.

laci green

Laci Green
Tue u mundue me na dhane edukim seksual ma te kapshem, ylli i YouTube na knaq me keshillat e saj per gjithçka. Videot e saj i kane 122 milion vizita, qe e bajne 26-vjeçaren 1 prej 30’ve.

Josh Holz and Daniel Lara

Josh Holz dhe Daniel Lara

dj khaled

DJ Khaled

si dhe:

Johnetta Elzie and DeRay Mckesson

J.K. Rowling
Felix Arvid Ulf Kjellberg (a.k.a. PewDiePie)
Donald Trump
Lele Pons
Cristiano Ronaldo
Caitlyn Jenner
Essena O’Neill
Narendra Modi
Elise Andrew
Ken M
Lilly Singh (a.k.a. Superwoman)
Matt Drudge
Angie Nwandu
Andrew Bachelor (a.k.a. King Bach)
Kayla Itsines
Peter Bouckaert
Kim Kardashian West
Josh Ostrovsky (a.k.a. The Fat Jew)
Drake
Tess Holliday
Helen Van Winkle (a.k.a. Baddiewinkle)

Shperndaje në: