Ky asht shfrenim: Nji tjetër ditë dedikue femnave!

Nji ditë përpara se te nisin të famshmet gara me kuej në Aintree të Liverpoolit në Angli, festivali i dedikohet vetëm femnave.

Por perseri Aintree Ladies Day ishte nji ditë për me i ardh turp.

Edhe pse organizatorët i kishin lajmërue të pranishmet me respektue kodet e veshjes dhe të përmbahen, kanë mjaftue gotat e para të shampanjës dhe ka nis çmendunia.

Aktiviteti asht i nivelit mbretnor dhe garat e kuejve janë nji pasion i vjetër i britanikëve.

 

2-femnat

 

3-femnattt

 

4-femnat

Shperndaje në: