Labi e merr nji vendim të madh lidhun me karrierën e tij (foto)

Kangëtari Labinot Tahiri së fundi ka hy në politikë tue kandidue kështu edhe për deputet nga radhët e AKR’s.

Meqenëse politika don angazhim të madh, ai ka vendos që në fund të Shtatorit me braktisë përfundimisht profesionin e tij të parë.

Këtë gja, ai e ka ba të ditun përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Instagram.

 

Ma poshtë asht vendimi i Labit:

 

“Miq e dashamirë!

Kolegë të artit e të muzikës!
Familjarë e ju publik i dashur, edhe pak kohe me kane mbetur deri ne fund te shtatorit që ta pershendes gjêjen me te shtrejte që kisha Muziken!
Do e le me shume krenari, sepse forcen dhe vullnetin ma krijoj Zoti, per te vetmen deshire…! Deshiren që ta shoh pupullaten time të buzeqeshur dhe duke ua krijuarë një jetë me të mirë, e jo duke i lenë që të deshprohen edhe me shumë apo duke e mallkuar vendin tone me lloj-lloj padrejtesitë….! Unë tani jam ne listen e deputetëve qê të shkelë kemba ime në Parlamentin e KOSOVËS SE SHQIPËRISË.
Faleminderit të gjithëve ne cdo dite qe kemi nda sebashku qe nga fillimi karrieres sime e deri me tash.
Shumica me njihni, i njejt do qendroj, por gjithnje i pa ndryshuar si nje Sherbetorë✊???? LABI ????????FKSH????????” .

Shperndaje në: