Lind fëmia n’Malajzi, prindet e pagëzojne me emnin e futbollistit shqiptar

Nji fëmi ka linde në Malajzi dhe ka nji emën shqiptar.

Kjo ka ndodh gjatë ditës së sotme kur dy prinde, tifozë të ekipit nga Malajzia, Kedah, e kanë pru në jetë nji djal.

Tue qenë tifozë të mëdhej të futbollit dhe të mesfushorit kosovar Liridon Krasniqi, kanë vendos me pagëzue me emnin Liridon.

Ka qenë vetë mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës që e bani me dije këtë gja, tue e postue në faqen e tij zyrtare në Facebook.
Ai ka shkrue se ndihet i lumtun për këtë gja dhe se asht krenar.

Jam shumë i lumtur dhe krenar. Sot ka lindur një fëmijë në Malajzi dhe prindërit ia kanë vënë emrin tim Liridon. E vizitova këtë fëmijë dhe jam shumë i emocionuar”, ka shkrue Liridoni.

 

liridon

Shperndaje në: