Mashkulli lind fëmi!!!

Nji çift transgjinor asht ba i pari që kanë ba fëmiun e tyne.

Fernando Machado, i cili ”llogaritet” për me qenë grue, u takue me Diane Rodriguez, i cili “llogaritet” burri, në mediat sociale dy vjet ma parë dhe filluen nji lidhje.

Ms Rodriguez bani bujë në Ekuador në vitin 2013, kur ajo ishte kandidati i parë transgjinor për me kandidue për zgjedhjet në Qeveri, transmeton Rrokum.TV nga Express.co.uk.

couple8-664969

Çifti vendosi me qenë transparent me marrëdhanien e tyne, tue nda fotot në Facebook.

Mandej ata vendosën me pasë nji fëmi, dhe z. Machado shpejt bani zbulimin, që ai ishte tue e pritë.

Ata postuen nji fotografi të djalit të tyne të ri në Facebook, tue shkrue: “Djali ynë nuk asht vetëm nji bekim, por ai gjithashtu nxit dashninë”.

Shperndaje në: