Mediat e rajonit shkruejnë për çikën nga Prishtina, fotot e saj thejnë çdo limit (Foto +18)

Shqiptarja e bukur, Iris Shala, ka lindur më 5 gusht të vitit 1990 në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës, ndërsa tashmë jeton në Austri. Kështu e nis portali boshnjak, Klix, artikullin kushtuar bukuroshes shqiptare.

Ajo merret me aktrim dhe fitnes, ndërsa shumë shpesh pozon edhe si modele.

Fama e saj i ka kaluar kufijtë shqiptarë. Përfaqësimi i saj i parë konkurrues ishte në sezonin e dytë të ‘Austria’s Next Topmodel’ në vitin 2011, ndërsa ka luajtur edhe në telenovelën “Anna und die Liebe”.

Shperndaje në: