Mësoni arsyet pse femnat e kolme janë ma epshore n’krevet (foto +18)

Femnat e mbushuna janë ma tërheqëse, të hapuna dhe kanë stabilitet ma të mirë emocional, ndërsa hulumtimet shkencore tregojnë që mashkujt janë “të programuem” në atë mënyrë që të joshen përgjithësisht nga femnat e tilla.

Standarti i përgjithshëm i nji trupi ideal ka përmasat 90-60-90. Megjithatë viteve të fundit, po bahet gjithmonë e ma i përhapun koncepti i femnës së mbushun, dhe “sexy” nxitun nga modelet e Monica Bellucci, Jennifer Lopez, Kim Kardashian apo Beyonce.

Këto janë pesë gjanat që i bajnë çikat “e kolme” aq pasionante.

*Së pari:

Sa ma e mbushur të jetë nji femën, aq ma shumë e plotëson ajo çdo pozicion gjatë marrëdhanies. Përveç kësaj, format janë më eksituese për partnerin, tue e ba atë të shijojë ma shumë çdo herë.

*Së dyti:

Sepse përgjithësisht femnat e mbushuna kanë ma shumë gjoks, vithe, të cilat nuk janë asnjiherë me tepri për partnerin, dhe shumë të randësishme për të gjatë ndërveprimit seksual.

*Së treti:

Simbas nji studimi të Universitetit të Hawaii’t, femnat ma të plota janë ma “epshore”. Kjo mbasi prania e yndyrës në trup asht tregues i nji sasie ma të madhe të hormonit femnor në trup, estrogjenit, i cili tërhiqet menjiherë prej testosteronit mashkullor.

*Së katërti:

Të mbasmet! E kemi thanë disa herë se, në ka diçka që i tranon mashkujt, asht harku mes fundshpinës dhe të mbasmeve, shkruen Anabel. Ky hark, meqë ra fjala, nuk mundet me u krijue nëse nuk ka pak ‘kile të tepërta’ qysh mundeni me mendue ju.

*Së pesti:

Femnat e mbushuna kanë ma pak paragjykime. Nji studim i Shoqatës së Psikologëve doli në përfundimin se çikat që munden me i pranue ato ‘kilet e tepërta’, munden me i pranue më me lehtësi edhe ‘defektet’ e partnerit, tue e ba ma të thjeshtë dhe ma të lirshëm ndërveprimin seksual.

Shperndaje në: