Miqësi e veçantë mes qenit labrador dhe lepurushit!

Kafshët shpesh herë na japin mesazhe domethanëse për bashkekzistencën në diversitet.

Në këtë video shfaqet nji qen labrador, i cili ka kriju nji miqësi me nji lepurush të vogël, teksa luenin së bashku në kopsht.

Pamjet filmike janë regjistru nga të zotët e qenit Meg, ndërsa e shihnin atë të luente me lepurushin.

Qeni dhe lepurushi qendrojnë ballë për ballë dhe herë mbas here prekin njani-tjetrin me hundë.

 

Shperndaje në: