Mos i leni pa i lexue 20 faktet ma të çuditshmet për seksin!

Krejt themi se kemi lexue shumë gjana për seksin. 

Por me shumë gjasë që nuk i dini faktet e maposhtme.

-Numri më i naltë i orgazmave, që përjeton nji grue në nji orë: 163. Numri ma i naltë për nji burrë në nji orë: 16.

-Nji në dhetë bebe në Europë ngjizet në nji krevat Ikea.

-Në kryeqytetin amerikan, Washington, lejohet vetëm pozicioni i misionarit.

-Nji markë prezervativi në SHBA quhet Ramses, simbas faraonit egjiptian, që në fakt ishte shumë pjellor, mbasi la 160 pasaardhës.

-Çdo sekondë në mbanë botën 2778 çifte janë tue ba seks.

Kjo do të thotë rreth 240 milionë akte seksuale në ditë.

-Nji në 50 persona ka nji thithkë shtesë.

-Nji në 20 persona thotë se asht përgjumun gjatë aktit seksual.

-Nji nga lojnat e seksit ma të preferueme në botë janë mbathjet e ngranshme të mashkujve.

-Mjekra e nji burri rritet ma shpejt nëse ai ka mundësi me ba seks ma herët.

-Nji mashkull i vetëm prodhon mbrenda dy javësh aq spermë, sa teorikisht mundet me lanë shtatzanë çdo grue në botë.

-Nji spermatozoid e tund bishtin 800 herë që të ecë përpara me 1 centimetër.

-Në mbanë botën janë të dokumentueme 600 pozicione seksuale. Por vetëm 5 përqind e çifteve provojnë ma shumë se 20 pozicione.

-Çdo sekondë në mbanë botën shiten 7 tableta Viagra.

-Shpikësi i Kamasutrës ishte beqar i betuem.

-17 përqind e grave dhe 10 përqind e mashkujve do e ndërprisnin seksin nëse bje zilja e telefonit.

-Nji orgazmë e shtinun djeg ma shumë kalori se nji e vertetë.

-Nga temperatura 16 gradë celsius e poshtë, ulet dëshira seksuale e grave dhe pjelloria e tyne.

-Nëse nji çift shkon në hotel në Nebraska, SHBA, atyne u jepen rroba gjumi të pastra. Arsyeja? Nuk lejohet me ba seks nudo.

-Nji në katër mashkuj mendon se kolegët, fqinjët dhe miqtë bajnë ma shumë seks se ai.

-Ereksionet gjatë natës munden me zgjatë deri në 50 minuta.

 

Shperndaje në: